1 Ton Kömür Fiyatı 2021 – Kasım Sobalık Kömür Fiyatları

birevim faizsiz kredi

Kış aylarında en çok merak edilen konuların başında kömür fiyatları geliyor. Kömürün kalitesine ve kullanıldığı alana göre fiyatları değişmektedir. Kalorifer kömürü, sobalık kömür fiyatları değişmektedir. Özellikle Kasım, Aralık, Ocak aylarında kömüre artan talep sebebiyle zam gelmektedir. Bu konuda dikkatli olunması ve erkenden kömür tedarikinin yapılması gerekmektedir.

Kömür fiyatı her yıl olduğu gibi bu yılda güncelleniyor. Bunun sebebi gelen yüksek zamların etkisi diyebiliriz.

1 Ton Kömür Fiyatı 2021

1 Ton kömür fiyatı 2021 yılında ortalama olarak 3000 TL’den satılmaktadır. Genelde torba olarak satılması insanların kafasının karışmasına neden olmakla birlikte ortalama bir kilo kömürün 3 TL’den satıldığını söyleyebiliriz. Ancak yine de kömürün kalitesine göre fiyatların düşeceğini ve yükseleceğini söylemek de doğru olacaktır. Tabi kalitesiz kömür alınması her ne kadar ucuz olmakla birlikte kullanım konusunda sıkıntılar çıkarmaktadır.

Kasım Sobalık Kömür Fiyatları

Kasım ayında sobalık kömür almak isteyen çok sayıda insan oluyor. Kömürün torbası genelde 25 kilo gelmektedir. Güncel fiyat üzerinden bir torba sobalık kömürün 75 TL’ye satıldığını ortalama olarak söyleyebiliriz. Tabi bu sobalık kömür içinde kaliteli ve kalitesiz farkı olmaktadır. Genelde insanlar bütçelerine uygun olanı tercih etmeye meyilli oluyorlar. Bunun sebebi fiyatların geçtiğimiz senelere göre çok aşırı bir derecede yüksek olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca fiyatların şehirden şehre göre değiştiğini de söylememiz gerekiyor.

Ucuza Kömür Nasıl Alınır?

Yüksek miktarda kömür almak isteyenler genelde bunu yerinden almayı tercih ediyorlar. Sizde bu şekilde ucuza kömür almak istiyorsa ortadan aracıları çıkarmanız gerekiyor. Örneğin bir aracı öncelikle kömürü alıyor, bunu tırla veya kamyonla taşıyor. Bu belirli bir maliyetin oluşmasına neden oluyor. Üzerine karını da koyarak satıyor. Bu da otomatik olarak fiyatların değişmesine neden oluyor.

Genelde veresiye kömür satanlarda fiyatların daha yüksek olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu dahi fiyatların ciddi oranda değişmesine neden oluyor. Tabi bunu yaparken yine de kaliteli olanı tercih etmek zehirlenme ihtimalini düşürecektir.

Kalorifer Kömür Fiyatları

Genelde sitelerde veya doğalgaz olmayan şehirlerde kömür kullanımına devam ediyor. Bu konuda insanlar evlerine kış gelmeden kalorifer kömürü almak için çalışıyor. Kalorifer kömürü 2021 yılında ortalama 3000 TL’den satılmaktadır. Ancak bu fiyatlarında sürekli olarak güncellendiğini söylememiz gerekiyor.

Çünkü bu yıl ülkemizde yaşanan ekonomik durum, zamlar ve diğer detaylar göz önüne alındığında fiyatların ciddi anlamda yüksek olacağını söylemek doğru olacaktır. Tabi kömürün yine aracıdan mı yoksa üreticiden mi alacağınızda fiyatların değişmesine sebep olacaktır. İstediğiniz kömürü almak için öncelikle yapmanız gereken piyasa araştırması olacaktır. Sizin için en uygun, en zahmetsiz olan tercih hangisiyse onu tercih ederek kışın lazım olan bu malzemeyi satın alabilirsiniz.

 

birevim

Leave a Comment

five × two =