463 TL Taksitle Ev! Başvuru İçin Geri Sayım Başladı

birevim faizsiz kredi

Ülkemizde orta ve düşük gelirli ailelerin ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, yeni projelerine sürekli devam ediyor. Hala ülkemizde ciddi oranda bir ev açığı olduğu biliniyor. Bunda kiracıların hala yoğun bir şekilde yaşadığından dolayı biliniyor. Bunu azaltmak isteyen TOKİ büyükşehirler başta olmak üzere ülkemizin birçok noktasında projeler yapıyor.

Bu projeler ile insanlar çok düşük miktarlara ve faizsiz ev sahibi olabiliyorlar. Sadece 463 TL aylık taksitle dahi ev sahibi olmanız mümkün oluyor. Ayrıca bu evlerin birer ticari araca dönüşmesini engellemek için yoğun bir şekilde kontroller yapılıyor ve  gerçekten ihtiyaç sahibi olanların bu evlere sahip olması sağlanması amaçlanıyor.

Büyükşehir TOKİ Projeleri

Ülkemizin her noktasında mutlaka ihtiyaç sahiplerinin kullanacağı TOKİ projeleri bulunuyor. Bunların hepsiyle ilgili tüm detayları bilgileri TOKİ’ye ait web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Hangi şehirde projelerin olduğu, hangilerinin başladığını ve kullanıma sunulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu projelerden bazıları aşağıda ki gibidir.

  • Bursa Orhaneli – Kuralı Satış – 29 Kasım -10 Aralık 2021
  • Kocaeli Dilovası – Açık Satış – 01 Eylül – 31 Aralık 2021
  • Ankara Yeni Mahalle – Kuralı Satış – 22 Kasım 2021 – 26 Kasım 2021
  • Afyon Sandıklı – Kuralı Satış – 22 Kasım – 26 Kasım 2021
  • Malatya Yazıhan – Kuralı Satış – 29 Kasım – 03 Aralık 2021

Bu projeler sadece öne çıkanlardan bazılarıdır. Bu projelerin hepsinin bir başlangıç ve bitiş başvuru tarihleri vardır. Sizlerde bu projelere dahil olmak istiyorsanız öncelikle başvuru tarihlerine uygun olduğunuzdan emin olmalısınız. Ardından ev alımı için başvuru yapmalısınız.

TOKİ Ev Alım Başvurusu

TOKi tarafından yapılan evlere sahip olabilmek için öncelikle yaşadığınız şehirde başvuru yapmalısınız. Bunun için TOKi tarafından anlaşması bulunan Ziraat Bankası ve Halk Bankası şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Burada size verilecek sözleşmeyi imzalayacak ve başvuru bedelini yatıracaksınız. Başvuru bedeli projeye göre değişiklik gösterecektir. Sizde buna uygun olarak istediğiniz evi belirleyecek ve ona göre ödeme yapacaksınız.

Açık satış durumunda istediğiniz eve talip olurken, kuralı satışta şansınıza ne çıkarsa ona sahip olmanız mümkün olacaktır. Bunu bilerek başvuru yapmak önemlidir.

TOKİ’den Kimler Ev Alabilir?

TOKİ’den herkes ev alamamaktadır. Öncelikle projenin yapıldığı şehirde en azından 1 yıldır ikamet edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında aylık hane gelir miktarının belirli bir miktarın altında olması gerekiyor. Bu miktarlar incelendikten sonra ev almasına olanak sağlanıyor. Gazilere, şehit yakınlara ve emeklilere öncelik verilmektedir.

Kurada ev çıksa dahi bu şartları sağlamayan birisi başvuru yapmışsa o hak onun elinden alınacaktır. Açık satış yapıldığı durumlarda yeterli sayıda başvuru gelmediği için evlere başkalarının da sahip olması sağlanmaktadır. Evin satılması veya kiraya verilmesi söz konusu dahi değildir. Bu TOKİ tarafından denetlenen bir durumdur.

birevim

Leave a Comment

six − 4 =