Akbank Konut Kredisi Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Birçoğumuz konut sahibi olmak ve bir yuva kurmak isteriz. Yuva sahibi olmak ilk çağlardan beri genlerimize işlemiş bir ihtiyaçtır.  Özellikle tehlikelerden korunmak üzere hayat mücadelemizi sürdürmek için yerleşik yaşama geçmiş ve evler inşa etmişiz.  Bu da demek oluyor ki konut sahibi olmak başını bir çatının altına koymaktan fazlası olup hem kendini hem de gelecekteki ailenin konforunu arttırmak için ihtiyaçtır. Bu konuda bize Akbank konut kredisi kolaylık sağlıyor.

Neden Konut Kredisi?

Özellikle; büyük şehirlerde yaşayan insanlar bilir ki, birçok şey pahalı ve yaşam şartları bir hayli zordur. Buna bir de ek olarak tüm dünyayı etkisi altına almış olan ve ekonomiyi iyice çıkmaza sokan Korona-virüs pandemisi eklenip, para biriktirmemizi zorlaştırmaktadır. Bu yüzden boşuna ev kirası ödememek için konut sahibi olmamız önemlidir. Bu konuda da Akbank Konut kredisi en mantıklı tercihtir.

Neden Akbank Tercih Edilmeli?

En önemli olan nokta da; her bir noktada şeffaflık olmasıdır. Şeffaflık konusunda ise Akbank kuruluşu itibariyle nettir. Çok güçlü bir atılım yapan Akbank, 30 Ocak 1948 tarihinde, özel sermayeli olan bir ticaret bankası statüsünde Adana şehrimizde kurulmuştur. 1954 yılında Genel Müdürlüğü’nün Adana’da İstanbul’a taşınmasının hemen akabinde, genişleme hareketi ile şube sayısını hızla artıran Akbank, 1963 yılında tüm bankacılık işlemlerinde, teknoloji faydası kullanarak otomasyona geçmiştir. Geliri ise çok büyük olup; Eylül 2016 tarihi temel alındığında 3.682 Milyon Türk Lirası gibi hayal edilemeyecek büyüklükte bir çapa ulaşmıştır. İşte bu yüzden Akbank’tan konut kredisi almak kolay ve güvenlidir.

Akbank Konut Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Akbank konut kredisi için gerekli olan evraklar; Akbank konut kredisi Başvuru Formu, kendinize ait olan Nüfus cüzdanınız, süresi geçmemiş olan sürücü belgeniz veya pasaport fotokopisi, Çalışma durumunuza göre belirlenmiş olan ve net rakam bulunan gelir belgesi, bundan farklı olarak ise serbest meslek çalışma grubu için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan ve net bir şekilde çekilmiş olan üyelik belgesi fotokopisi, atılımlarına ve seçimlerine göre Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden; ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ve içerisinde bulunan ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi, satın almak istediğiniz ve bunun için başvurduğunuz konutun tapu belgesi fotokopisi, Akbank konut kredisi için başvurularınızda sadece bu belgeler yeterli olacaktır.

Akbank’ta Konut Kredisi Öderken Hesaplama Nasıl Olur?

300.000 Türk Lirası Konut kredisi

Vade sayısı; 120 ay

Faiz oranı; %1.34

Kredi Tahsis Ücreti;1.500 Türk Lirası

Ekspertiz;1.070 Türk Lirası

Taşınır, taşınmaz rehin ücreti,188,80 Türk Lirası

Aylık ödeme; 5.04.36 Türk Lirası

Toplam Geri ödeme;604.843.25 Türk Lirası

birevim

Leave a Comment

eleven + seven =