Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Akbank taşıt kredisi müşterilerinin araç ihtiyaçlarını karşılamak için hem sıfır araçlar hem de ikinci el araçlar için kredi imkanı sunuyor. Taşıt kredisi anlamında farklı seçenekleri içerisinde barındıran hizmetleri sayesinde başvuru yapan müşterilerinin gerekli finansmana ulaşmalarına imkan tanımaktadır.

Sektörde uzun süredir var olan banka, taşıt kredisi anlamında sunulan farklı kredileri değerlendirmeden önce alınacak aracın bedeli belirlenmeli, alınacak kredi tutarı için gerekli hesaplamalar yapılmalıdır. İkinci el ya da sıfır araç alımlarında kredi miktarına ve vade uzunluğuna göre faiz oranlarında ufak oynamalar olmaktadır.

Akbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Akbank’a giderek taşıt kredisine başvuru yapmadan önce kredin hesaplamasını yaparak ödeme durumunuz hakkında bilgi almanız gerekiyor. Bu konuda sizlere kısaca bilgi verebilmek için yazımızın içerisinde 100 bin TL’lik kredi için aylık ödeme tutarınızı ve toplam maliyetinizi görebilirsiniz.

Aylık taksit miktarınızı kısa vadeli çekimlerde çok yüksek olurken, uzun vadeli ödemeler için aylık tutarın seviyesi düşmektedir. Banka 60 aya kadar vade seçenekleriyle kredi sunmaktadır. İkinci el ve sıfır araçlar için kredi hesaplama farklı şekillerde olduğunu da ekleyelim. Çünkü kredi faiz oranı sıfır ve ikinci el araçlar için banka tarafından farklı şekillerde sunulmaktadır. Çekeceğiniz kredinin miktarında sıkıntı çıkmaması için öncelikle sunulan faiz oranlarına da bakmak gerekiyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,13%36,75%9.782 TL117.902 TL
24 Ay2,13%36,13%5.626 TL135.542 TL
36 Ay2,05%34,39%4.219 TL152.401 TL
48 Ay2,05%34,28%3.573 TL172.011 TL

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Akbank taşıt kredisi faiz oranları farklı parametrelere göre değişim göstermektedir. Vade sayısı, kredinin miktarı ve ikinci el ve sıfır araçlar için faiz oranları değişmektedir. 100 bin TL taşıt kredisini 60 ay vadeli olarak çekecekler için %2,03 kredi sunulmaktadır. 49 ile 60 ay vade için bu faiz oranı geçerlidir.

1 ay ile 48 ay vadeli kredi çekecekler için %2,16 faiz oranı ikinci el araçlar için sunulmaktadır. 0 km araç alacaklar için 1 ay ile 24 ay arasında kredi çekecekler için %2,13, 25 ile 48 ay çekmek isteyenler için %2,05 ve 49 ile 60 aylık taleplerde bulunacaklar için %2,01 faiz oranı ile hizmet sunulmaktadır.

Akbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Akbank taşıt kredisine başvuruda bulunacaklar için banka tarafından belirlenmiş olan başvuru şartları yerine getirilmelidir. Bu şartlar doğru şekilde yerine getirilmediği durumda başvurunuz ret cevabı alacaktır. Bu şartların neler olduğu hakkında kısaca bilgi vermeye çalışalım.

  • 18 yaşından olmalı ve riskli bir durumunuz olmaması gerekmektedir.
  • Aylık gelirinizi belgelendirmelisiniz.
  • Çekeceğiniz kredi gelirinizin %50’sini geçmemelidir.
  • Krediyi hayat sigortası yaptırarak almalısınız.
  • Satılacak araca rehin koyulabilmelidir.

Bu şartların yerine getirdikten sonra bankanın sizden isteyeceği evrakları hazırlayarak başvurunuzu yerine getirmek için en yakın banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Başvuru alındıktan sonra en kısa sürede sizlere olumlu veya olumsuz geri dönüş banka tarafından yapılacaktır.

birevim

2 Comments

Leave a Comment

7 + twelve =