Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Albaraka Türk Katılım Bankası konut kredisi müşterilerine konut finansmanı sağlayarak ev sahibi olmalarına yardımcı olmaya çalışıyor. En uzun vade 120 aya kadar sunulmaktadır. İsterseniz çekeceğiniz krediyi hızlı bir şekilde ödemek için 2 yada 3 ay aralıklar ile ara ödemeler yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Sunulan finansman alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar olacaktır. Ancak istemeniz halinde evin tüm bedeli banka tarafından finansman olarak müşteriye sunulmaktadır. Banka hizmetini faiz olarak sunmamaktadır. Katılım bankası olduğu için kar oranları üzerinden bu finans sağlanmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk katılım bankası tarafından sunulan konut kredisine başvuru yapmadan önce çekeceğiniz kredi miktarının hesaplamasını yapmanızda fayda var. Bu sayede çekeceğiniz kredi tutarını nasıl ödeyeceğinizi ve ne kadarlık bir ödeme yapacağınızı görebileceksiniz. Tabloda 200 bin TL kredi için farklı vade seçenekleriyle çekilmesi halinde aylık taksit tutarları ve geri ödenecek toplam tutarı görmek mümkün olacaktır.

120 ay vadeli kredi çekmek isteyenler için aylık taksit tutarları düşül olmakla birlikte geri ödenecek toplam miktarının seviyesi çok yüksek olacaktır. 60 ay vadeli kredi çekimlerinde aylık ödeme miktarının seviyesi yükselirken, geri ödenecek toplam miktarın seviyesi düşürülmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,90%25,89%7.721 TL279.167 TL
60 Ay1,90%25,71%5.615 TL338.115 TL
120 Ay1,99%26,91%4.393 TL528.354 TL

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Albaraka Türk müşterilerine sunduğu konut finansmanı yada diğer finansmanlar için herhangi bir faiz işlemi yapmadığını söylüyor. Farklı bir bankacılık hizmeti sunarak bunu sağlıyorlar. Kar oranı adı verdikleri bir oranla çekilen krediye ek fark alıyorlar. Şuan bu oran %1,9 seviyesinde sunuluyor. Diğer bankalar ile karşılaştırıldığında bu oranın çok yüksek olmadığı, yani ortalama bir oranla hizmetlerini sunduklarını görebilirsiniz.

Bankanın sunmuş olduğu orana ek olarak maliyet oranı hesaplanması için ekstra olarak yapılan harcamalar görülmelidir. Tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ile toplam maliyet oranı artış göstermiş oluyor. Finansmanın aylık maliyet oranı %2,02 olurken, yıllık maliyet oranı %27,12 seviyesine çıkıyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Albaraka Türk üzerinden konut finansmanına başvuruda bulunmak isteyenler öncelikle banka tarafından sağlamalıdır. Bu şartların neler olduğunu ve nasıl yapılacağı hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

 • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurması gerekiyor
 • Bireysel olarak başvuranlar kimlik belgesi, gelir belgesi ve bordro gibi evrakları getirmelidir.
 • Serbest meslek sahibi vergi levhasını ve diğer gelir belgelerini getirmelidir.
 • Tapunun fotokopisi getirilmelidir
 • Ön değerlendirme bu evraklara göre yapılıp ardından ekspertiz işlemi banka tarafından gerçekleştirilecektir.

Bu gibi başvuru şartları sağladığınızı düşünüyorsanız ya da biraz daha bilgi almak istiyorsunuz 444 5 666 numarasını arayarak bankadan daha fazla müşteri alabilirsiniz.

birevim

9 Comments

  • Merhaba Orhan Bey,
   Katılım bankaları özellikle faiz konusunda hassas olan kesimin tercih ettiği bankalardır.

 • Albara Türk banka olarak seçenekleri esnek, müşteri odaklı ve kaliteli bir banka. Ancak ne yazık ki her ilin her ilçesinde şubesi yok, bu yüzden bir sorun olduğunda çok uzağa gitmek zorunda kalıyoruz.

  • Merhaba İsmail Bey,
   Günümüzde internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve atmlerden neredeyse tüm işlemler yapılmaktadır. Öyleki günümüzde hiç şubesi olmayan bankalar bile var.

 • Albara Türk Katılım bankası uzun yıllardır aslında var olan bir firma fakat adını çok duymadık. Çünkü rakip bankaları gibi reklamlara pek çıkmıyorlar. Ancak bankacılık işlemlerini tüm güvenle yapabileceğiniz nadir firmalardan bence

 • Albaraka Türk Katılım bankasından kız kardeşim konut kredisi çekmişti 3 sene önce, kredi çekerken hiç yormadılar çok kısa sürede sonuçlandırmışlardı.

  • Merhaba Serap Hanım,
   Albaraka Türk Katılım bankası müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan bankalardandır.

 • Albaraka Türk Bankasının konut kredisi faizleri bu pandemi sebebiyle de düşürdüler, çok fazla rağbet var bu anlamda bankalara

 • Konut kredisinde faizler git gide düşüyor devletimiz sayesinde, Albara Türk’te baya düşürdü konut kredilerini 2020’de.

Leave a Comment

eighteen − 2 =