Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Albaraka Türk katılım bankası olarak müşterilerine ihtiyaç duyduğu her türlü finansmanı sağlıyor. 48 aya kadar vade seçenekleri ile sizlere istenilen finansman sunuluyor. Banka aracı tercih eden müşterilerine 120 bin TL’lik kısmı için %70 kredi imkanı sunarken, geri kalan kısım içinse %50’lik finansman sunuyor.

Faiz oranı olarak sunmadıkları kredilerini aracın üzerine koyulan rehin işlemi ile gerçekleştirmeyi tercih ediyorlar. Bu sayede 0 kilometre ve ikinci el araçlar için aramış olduğunuz finansmanı sağlama şansınız bulunuyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk Katılım Bankası sunmuş olduğu finansmanlarda faiz yerine kar oranı ile işlemlerini yürütmektedir. Bunu yaparken sadece aracın üzerine koyulan rehin ile istenilen miktar verilmektedir. Bankadan kredi almaya karar vermeden önce sundukları kar oranları ile hesap yapmanız gerekiyor.

40 bin TL araç finansmanı için güncel faiz oranları ile hesaplamasını tabloyu inceleyerek görme şansınız var. Kısa ve uzun vadeli finansman tercihlerinizde aylık taksit tutarlarını karşılaştırma, toplam geri ödeme tutarı arasında ki farkı görme şansınız var.

Finansman ihtiyacını olan birey aylık gelirinin ışığında tercih yapmak olacaktır. Aylık sabit gelirinizin %50’sini geçmeyerek aylık ödeme tutarı olan kredi vadesi sizin için uygun olan seçenek olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,95%33,33%3.862 TL46.550 TL
24 Ay1,99%33,47%2.209 TL53.222 TL
36 Ay2,05%34,39%1.688 TL60.960 TL
48 Ay2,05%34,28%1.429 TL68.805 TL

Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Albaraka Türk Katılım Bankası taşıt kredisi kar payı oranlarını vade seçeneklerine göre değişiklik göstererek sunmaktadır. 0 kilometre ve ikinci el araç olması fark etmemektedir. Önemli olan taksit sayısı olmaktadır.

0 kilometre taşıt kredisi için 0-12 ay için %1,95, 13 ile 24 ay arasında ki vade seçenekleri için %1,99, 25 ile 36 ay vade seçenekleri için %2,05 ve 37 ile 60 ay vadesi için %2,05 kar payı oranı ile finansman sağlamaktadır.

İkinci el taşıtlar için finansman 0-12 ay için %1,95, 13 ile 24 ay arası için %1,99, 25 ile 48 ay vadesi için %2,05 kar payı oranı ile istenilen finansman sağlamaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Albaraka Türk Katılım Bankasına taşıt kredisi için başvuracak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Ayrıca bankadan istenecek kredi için başvuru şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları aşağıda ki maddelerden öğrenebilirsiniz. Ayrıca şubenin isteyeceği ekstra evraklarda olabilmektedir.

• Çalışma alanınıza göre gelir belgesi
• 0 kilometre araç için proforma faturası
• İkinci el araç için satış sözleşmesi

Başvuru bu evraklar ile gerçekleştirildikten sonra banka 24 saat içerisinde sizlere finansman hakkında geri dönüş sağlayacaktır. Krediyi tamamlamak için sözleşme imzalanacak ve finansman hesabınıza aktarılacaktır.

birevim

10 Comments

 • Beğendiğimiz aracın proforma faturasını mı götürüyoruz bankanın kredi seçeneklerini değerlendirmesi için?

  • Merhaba Şaban Bey,
   Bankanın genel taşıt kredisi şartlarında faturadan bahsedilmemektedir. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye bankayı arayarak ulaşabilirsiniz.

 • Albara Türk, taşıt kredisinde çok prosedür uygulamayan kaliteli bir banka. Müşteri dostu bir banka diyebiliriz, 1 gün içerisinde tüm işlemlerim tamamlanmıştı diğer bankalarda 2-3 gün bekletildiğimi hatırlıyorum.

  • Merhaba Cemal Bey özellikle taşıt kredisi çekmek ev kredisi gibi prosedürü uzun süren bir işlem değildir. Albaraka Türk bankası bir çok bankaya göre bu konuda biraz daha hızlı diyebiliriz.

 • Bazı bankalar insanı kanser ediyor gerçekten, 1 hafta sürdüğünü hatırlıyorum ve red verilmişti. Aynı gün Albara Türk’e başvurdum ve 1 gün içerisinde onaylanmıştı

 • Albara Türk Katılım bankasının kredi seçenekleri çok güzel, ödeme konusunda da eşit taksitle veya balon ödemeyle ayarlama sağlayabiliyorsunuz

  • Merhaba Furkan Bey,
   Albaraka Türk Katılım bankası kampanyalarına ek olarak müşterilerin ödeme koşullarına uygun şekilde kredi ödeme koşulları sunmaktadır.

  • Merhaba Nurcan Hanım,
   Pandemi dolayısıyla taşıt kredisi faiz oranlarında hemen hemen tüm bankalar indirime gitti.

 • Taşıt kredisi faizleri gerçekten düşmüş ve gitgide daha da çok düşecek gibi gözüküyor.

Leave a Comment

16 + two =