Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Alternatif Bank müşterilerine sunduğu hizmetler arasında konut kredisi de bulunuyor. Bankanın sunmuş olduğu konut kredisi vade uzunlukları 3 ay ile 120 ay arasında değişiyor. Sunulan krediden yararlanmak isteyen tüm müşterilerinden KKDF ve BSMV’nin alınmayacak olması da tercih nedenleri arasında yer alıyor.

Sunulan konut kredileri için alınacak olan hayat sigortası limiti başvuru yapacak olan müşterinin yaşına, cinsiyetine ve toplam kredi tutarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sadece TL olarak sunulan krediye başvuru yapabilmek için banka tarafından istenilen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması zorunlu hale getirilmiştir.

Alternatif Bank Konut Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank üzerinden 200 bin TL kredi çekmek isteyenler güncel faiz oranları üzerinden hesaplama yaparak çekecekleri kredinin maliyetini öğrenebilmektedir.

3 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçenekleriyle müşterilerine konut kredisi sunmayı başarıyorlar. Sundukları kredinin toplam maliyet oranı %0,22’yi bulabiliyor. Kredinin faiz miktarına ek olarak hayat sigortası, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek ücreti ekleniyor. Bu dört masraf kalemi toplamda 2,200 TL’lik ek bir bedelin oluşmasına neden oluyor.

Tabloda ortalama kredi çekenlerin aylık ödeme tutarları ve toplam maliyetleri açık bir şekilde aktarılmıştır. Toplam ödeme de uzun vade yüksek bir rakama çıkarken, kısa ödeme tercihinde aylık ödeme miktarı yüksek olmaktadır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,95%26,63%7.784 TL281.404 TL
60 Ay1,95%26,44%5.684 TL342.240 TL
72 Ay1,95%26,40%5.193 TL375.069 TL

Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

Alternatif Bank konut kredisi faiz oranları Merkez Bankası verilerinin ışığında piyasaya orantılı olarak sunulmaktadır. Son verilerin açıklanmasıyla birlikte banka müşterilerinden faiz oranı olarak %1,95 talep etmektedir.

İster 3 aylık konut kredisi çekin isterseniz de 120 aylık konut kredisi çekin faiz hesaplaması %1,95 oranı üzerinden yapılarak sunulmaktadır. Bu oran Merkez Bankası tarafından düzenli olarak yapılan açıklamaların ışığında güncellenebilmektedir. Ekonomi de ki denge korunduğu sürece faiz oranlarında değişim yaşanmamaktadır.

Alternatif Bank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Alternatif Bank konut kredisine başvuru yapacakları için özel şartları yerine getirmek zorundadır. Ayrıca banka tarafından istenilen gerekli evrakları da tamamlaması gerekmektedir. İstenilen evraklar aşağıda ki gibidir;

  • İkamet Belgesi ya da fatura
  • Nüfus Cüzdanı
  • Geliri ibraz eden belge, maaş bordrosu veya kira kontratı
  • Teminat alınacak gayrimenkulün tapusu

Bu dört belge bankanın kesinlikle istediği belgeler arasında yer almaktadır. Bu belgeleri sağlamayanların başvurularının yapılamayacağı bilgisi verilmektedir.

Başvuru yapan kişilerin kredilerinin olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek değilse konutun değerinin yeterli olması veya istenilecek kefilin sağlam olması istenmektedir. Bu şartları sağlayanlara kısa sürede konut kredisi sağlanmaktadır. Konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilmek için herhangi bir banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

13 + twelve =