Anadolu Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Anadolu Bank müşterilerinin kolay ödeme seçenekleriyle ev sahibi olabilmeleri için konut kredisi sunmaktadır. Sunulan kredi iki farklı şekilde sağlanmaktadır. Sabit faizli konut kredisi ve transfer konut kredisini kullanmak mümkündür.

Transfer konut kredisi diğer bankalardan alınan ancak bankayla yaşanan sıkıntılar nedeniyle Anadolu Bankasına taşınmayı sağlamaktadır.

Sabit faizli konut kredisi belirli bir faiz oranıyla sunulan krediyi anlatmaktadır. Bu kredi 3 ile 120 aylık vadeler ile sunulmaktadır. Alınacak evin ekspertiz değerinin %75’ini kapsamaktadır. 200 bin TL’lik ev alacaklar için 150 bin TL kredi sağlanması anlamına gelmektedir. Gene aynı belgenin %50’sine kadar talep edilen krediler kefilsiz olarak alınabilmektedir.

Anadolu Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Anadolu Bankası üzerinden konut kredisi almak isteyenler öncelikle alacakları kredi için hesaplama yapmalıdır. Aşağıda ki tabloda 200 bin TL için talep edilen kredi faiz oranlarına göre hesaplama görülmektedir. En çok talep edilen üç vade seçeneğine göre hesap yapılmıştır. 3 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçenekleri tüm müşterilere sunulmaktadır.

Uzun vadede kredi talep edenlerin unutmaması gereken vade ne kadar uzun olursa ödemeleri gereken toplam para miktarı o kadar yüksek olacaktır. Banka müşterilerinin seçecekleri ödeme aralığına göre üç farklı faiz oranı sunmaktadır. Hesaplar arasında bu nedenle farklılık dikkat çekecektir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,32%32,26%8.255 TL298.371 TL
60 Ay2,32%32,07%6.208 TL373.648 TL
120 Ay2,75%38,78%5.721 TL687.649 TL

Anadolu Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Anadolu Bankası konut kredisi faiz oranları piyasanın çok üzerindedir. Bu bir karşılaştırmayla kolaylıkla görülebilmektedir. O nedenle bu bankadan talep edilen konut kredilerinin toplam maliyetinin rakamları çok yüksek olmaktadır.

Faiz oranları vade aralığına göre değişiklik göstermektedir. 3 ay ile 60 ay arasında konut kredisi talep edecekler için sunulan faiz oranı %2,32 olarak hesaplanmaktadır. 61 ay ile 120 aylık vadelerde hesaplamada kullanılacak faiz oranı %2,75 seviyesine çıkmaktadır. Bu faiz oranlarına ek olarak tahsis ücreti, hayat sigortası, ekspertiz ücreti alınmaktadır. Bu nedenle maliyet oranı daha yüksek bir şekilde sunulmaktadır.

Anadolu Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Anadolu Bankasına konut kredisi başvuru yapacakların sağlamaları gereken şartlar ve bankanın istediği belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler ve şartları sağlamadan banka talep edilecek krediyi müşterisine sağlamamaktadır.

Banka tarafından istenilen belgeler;

  • Gelir seviyesini gösteren belge, maaş bordrosu
  • Nüfus cüzdanı aslı
  • Tapunun Fotokoboisi
  • Konut Sigortası yaptırılması
  • İkametgah belgesi

Bu belgelerin sağlanmasıyla birlikte aynı zamanda başvuru yapacak kişinin sağlaması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olması, kredi alınacak gayrimenkul için iskan belgesinin alınmış olması gibi detaylar bulunmaktadır. Tüm bunları sağlayıp, bankanın sunmuş olduğu kredinin hesabınıza uyduğunu hesaplarsanız kredi notunuzun düzgün olması koşuluyla kredinizi alabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

ten + seven =