Arsa Kredisi

birevim-tasarruf-reklam

Arsa, altın ve döviz gibi yatırım amaçlı ya da tarımsal üretim yapmak için kullanılabilir. Yatırım amaçlı kullanıldığında ise arsa, iki kat kar getirisi olabilen bir taşınmazdır. Arsa yatırımlarında diğer altın ve döviz gibi değer kaybetme riski ise bulunmamaktadır.

Arsa kredisi ise, imarlı ve ya imarsız arsa alımı için bankalar tarafından vatandaşlara ihtiyaç durumunda kullandırılan bir kredi şeklidir. Arsa kredilerinde oranlarıyla konut kredi oranları banka ve kuruluşlarda benzerlik ve farklılık gösterebilmektedir.

Ülkemizde arsa kredileri, konut ve araç kredileri gibi bir çok sayıda banka tarafından müşterilerine verilmektedir.

Arsa Kredisi işlemlerinde bankaların müşterileri için hazırlamış olduğu iki farklı uygulanma bulunmaktadır.

Birinci Yöntem: Finansal destek sistemi her hangi bir arsayı satın almak isteyen fakat bu arsayı almak için gerekli olan para nakdi elinde olmayan vatandaşların kullandığı bir yöntem şeklidir.

İkinci Yöntem ise; Her hangi bir arsayı satın almak için bankaya başvuran ve yine elinde yeterli birikimi olmayan kullandığı bir yöntem şeklidir. Bu kredi türündeyse finansal destek sağlanmaktadır. Bu yöntemde arsayı almak istenilen kişi arsayı ipotek ettirmesi gerekmektedir.

Faizsizkredi.com.tr’de tüm bankaların ve faizsiz sistemlerinde arsa kredilerini detaylı şekilde inceleyebilir bilgi alabilirsiniz.

birevim-tasarruf-reklam

1 Comment

  • Selamlar,
    Benim bir sorum vardi bilmem yardimci olabilirmsiniz? Eger tapunun Nitelik kisminda Degirmen ve Avlusu, ve mevkii Degirmen yaziyorsa, bu tasinmazin imar hakki var anlamina mi geliyo? Yoksa bu neteligin ozel bir durumu mu var?
    Yardimci olabilirseniniz cok sevinirim.

    Saygilarimla

Leave a Comment

five × two =