Bankadaki Paramı Kimler Görebilir?

birevim faizsiz kredi

Bankadaki paramı kimler görebilir; Online bankacılık üzerinden artık birçok insan bankadaki parasının kimlerin görebileceğini sorgulamaktadır. Banka hesaplarının gizliliği ve müşteri bilgilerinin gizli tutulması esas alınarak, banka hesabı sahibinin dışında yasal yollarla kimse hesaba erişim sağlayamamaktadır. Ancak müşterinin izin  verdiği kişilerin hesaba giriş hakkı bulunacak şekilde düzenlemeler yapılmıştır.

Banka Hesabı Nasıl Sorgulanabilir?

Bankadaki hesabın görülebilmesi için müşterinin bilgilerinin tamamen başka bir insanda olması gerekebilmektedir. Aynı zamanda bu süreçte bankanın şubesinden değil mobil alandan giriş yapılması imkanı vardır. bankadaki paramı görebilenler aslında yasal düzenlemelere göre paranızın başkaları tarafından görüntülenebilmesi oldukça zor ve kısıtlıdır. Yeni geliştirilen sistem özelliklerinde T.C kimlik numarası üzerinden bile hesap girişi ya da bilgi aktarımı yapılmamaktadır. Hesabın görülebilmesi için şifre ve kod kullanımı bulunmaktadır.

  • Bir kişinin kendi hesabına giriş yapması için güvenlik sorusunu ve şifresini hatırlaması gerekmektedir.
  • Şifre ve güvenlik sorunun hatırlanmaması durumunda şifre sistemi üzerinden müşteriyle direkt iletişim kurularak tanımlama yapılacaktır.
  • Kişi bilgileri, annenin kızlık soyadı ve T.C kimlik aynı zamanda banka bilgilerine göre işlem yapılır.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Banka Hesapları Nasıl Öğrenilir?

Banka hesaplarının öğrenilmesi için geçici şifrenin cep telefonuna gönderilmesi seçeneği bulunmaktadır. Aynı zamanda güvenlik açısından banka hesabına girerken hesap numarasının girilmesi, geçici şifre aynı zamanda karekod kullanılması da gerekebilmektedir. Paranın kimler tarafından görüleceğini saptamak için öncellikle sizin telefonunuz üzerinden bilgi akışının gerçekleşeceği bir sistem kurulmuştur. Daha sonraki evrede ise Merkez bankasına bağlı olan işleyiş üzerinden özel bağlantılar da sorgulanabilir. Bu nedenle başkasının banka hesabını öğrenme ihtimali oldukça düşük ve zor bir işlemdir. Ancak sizin telefonunuz, sesiniz ve bilgileriniz oldukça giriş yapma ihtimali olabilecektir.

Devlet Benim Banka Hesaplarımız Görebilir Mi?

Devlet dediğimiz çok büyük bir mecradır. Ancak devletin her biriminden insanlar banka hesabınıza istedikleri zaman giriş yapamaz ya da hesabınıza erişim sağlayamaz. Yasal düzenlemeler ışığında yapabilecekleri bu işlemler aynı zamanda bu yetki sadece resmi makamlarla yapılabilmektedir. Çeşitli prosedürler ve gerekli işlemler sonrasında devletin belirli makamlarından birinde olan yetkililer hesaplara erişim sağlayabilecektir. Bu aşamada özellikle banka memurları ya da devletin hazine bölümündeki üst makamda bulunan güvenilir insanlara bu yetkinin verilmesi gerekmektedir. Ki aynı zamanda izin alınmadan istenilen hesaba girilemez bu hesaba giriş üzerinden inceleme başlatılabilir.

Banka Hesabım Hacklenir Mi?

Banka hesabım hacklenir mi; Kişisel bilgilerin ve iletişim bilgilerinin hesaplandığı bu alanlarda, hesabınızı başka birinin ele geçirmesi bilişim suçları üzerinden incelenir. Ancak Hackerlar kolay olmadığı gibi yakın mesafede bulunan bir sistem kurulması gerekmektedir. Eğer paranızın birileri tarafından görülmesini istemiyorsanız bu bazen imkansız olabilecektir. Çünkü dünyada yüzlerce insanın hesabı hacklenerek, kayıtları ve bilgileri de çalışabiliyor.

 

birevim

5 Comments

  • Günümüzde pandemiyi fırsat bilip mesajlar ile insanları kandırmaya çalışan insanlar mevcut, bunlara karşı çok dikkatli olmalıyız.

  • Bankadaki paranızı görebilmeleri için banka çalına bile olsa telefonunuza bi sms gönderiyorlar yani izniniz olmadan veya savcılık izni olmadan göremez kimse

  • Bankadaki paranızı sadece müdürler özel yetkiyle görebiliyor diye biliyorum

  • Banka müdürlerini yetkisi var diye biliyorum veya masak maliye kararı olursa görülebiliyor diye biliyorum.

Leave a Comment

three × 2 =