Akbank T.A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Akbank, 1948 yılında özel sermayeli ticaret bankası olarak bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla Adana’da kurulmuştur. İlk şubesini 1950 yılında İstanbul’da açan Akbank şube sayısını artırarak 1963 yılında bankacılık işlemlerinde otomasyona geçmiştir.

1990 yılında halka açılan Akbank’ın temel faaliyetleri arasında bireysel ve ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, döviz, menkul kıymetler işlemleri gibi hizmetler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Aksigorta A.Ş. ve AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. adına sigorta acenteliği alanında da hizmet vermektedir. Yurt içinde 900 şube, 23 bölge müdürlüğü ve 14 bin çalışanıyla müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Hizmetlerini yüksek teknoloji kanalları olan Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Çağrı Merkezi, yaklaşık 4.150 ATM, 420.000’den fazla POS terminali ile sunmaktadır.

Dijital bankacılığın öncüsü olan ve bu hizmetleri Akbank Direkt çatısı altında toplayan Akbank, bu sistemle müşterilerin ihtiyaçlarını zaman ve mekan sınırlaması olmadan karşılamaktadır.

Türkiye’deki çağdaş sanatın en önemli destekçilerinden olan Akbank, bu alandaki faaliyetlerin yaygınlaşması için kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirmektedir.

Akbank, Türkiye’nin büyümesini destekleyerek lider banka olma yolunda ilerlemektedir.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

11 − 8 =