Şekerbank T.A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Şekerbank, 1953 yılında pancar üreticilerini desteklemek amacıyla “Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş.” adıyla Eskişehir’de kurulmuştur. 1956 yılında isim değişikliğine giderek Şekerbank adını almıştır. 1997 yılında hisseleri halka arz edilmiş ve 2004 yılında ise genel müdürlük İstanbul’a taşınmıştır.

“Türkiye’nin anahtar bankası” sloganıyla sektörde yer alan Şekerbank; bireysel, kurumsal, ticari bankacılık, KOBİ ve Tarım bankacılığı alanlarında hizmet vermektedir. Uluslararası pazarda da girişimcilere sunduğu destekler ve yatırımlar ile müşterilere ulaşmayı hedeflemektedir. 273 şube, 9 bölge müdürlüğü ve 1 yurt dışı temsilciliği bulunan Şekerbank mevcut olan bilgi birikimi ve yaygın şube ağıyla rakiplerine karşı sektörde yer almaktadır.

Şekerbank, 2009 yılında Türkiye’de bir ilk olarak geliştirdiği EKOkredi sayesinde 80 bin kişiye enerji tasarrufu sağlamıştır. Aynı zamanda çiftçilere destek vermek amacıyla dünyada bir ilki gerçekleştirerek “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı başlatmıştır. Böylece köylünün yaşadığı toprakları terketmesi engellenmiş, tarımsal kalkınma desteklenmiştir.

2011 yılında “Dünyanın ilk KOBİ Kredileri teminatlı Menkul Kıymet (VTMK) ihracını” gerçekleştiren Şekerbank, uluslararası finans kuruluşları ile Türkiye’nin KOBİ’leri arasında önemli bir finansman köprüsü kurmuştur.

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

11 + 3 =