Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Çiftçilerin oluşturduğu kaynakla devlet himayesinde 1863 yılında kurulan “Memleket Sandıkları” bugünkü Ziraat Bankası’nın temelini oluşturarak milli bankacılığın ilk örneği olarak tarihe geçmiştir. 1888 yılında var olan tüm sandıkların işlevlerini üstlenerek Ziraat Bankası modern finans kuruluşu olarak hizmete başlamıştır. 1916 yılında çıkarılan yeni yasa ile Ziraat Bankası çiftçilere kolaylık sağlamak amacıyla tarımsal faaliyet malzemelerini peşin ya da kredili olarak çiftçilere dağıtabilecektir.

TBMM’de onaylanan bütçe kanunu ile Ziraat Bankası 1924 yılında Anonim Ortaklık haline getirilmiştir.

Ülke ekonomisine değer katmak ve hizmetlerini her kesime sunmak için faaliyetlerini geliştirmeye zaman içerisinde devam etmiştir. Küçük bir yardımlaşma sandığı olarak kurulan Ziraat Bankası zaman içerisinde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Yurt içindeki faaliyetlerinin yanı sıra yurt dışında da geniş hizmet ağına sahip bir bankadır. Geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi kendisine ilke edinmiştir.

Müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan Ziraat Bankası, onların ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda sosyal sorumluluğunun bilincinde dünya standartlarında faaliyetler sunmayı hedeflemiştir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

4 × 3 =