Türkiye İş Bankası A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası Atatürk’ün öncülüğünde 1924 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda iki şubesi ve 37 personeli bulunmaktaydı.

Müşterilerin, ortakların ve çalışanların en çok tercih ettiği banka olmayı hedefleyen İş Bankası yaygın şube ağı ve kanallarıyla kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada etkin ve hızlı çözümler sunan, yüksek performans göstermeleri için çalışanlarını teşvik eden, ortaklarına yarattıkları değeri istikrarlı olarak artıran bir anlayış benimsemiştir.

İş Bankası’nın KKTC’de 16, İngiltere, Irak ve Kosova’da 2’şer, Bahreyn’de ise 1 olmak üzere yurt dışında toplam 23 şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler ile yurt dışı müşterilerine bankacılık hizmetleri sunmaktadır.

Türkiye’nin ekonomik gelişmesine yapmış olduğu katkıların yanı sıra toplumsal hayatın gelişmesine de öncülük etmiştir. Sosyal sorumluluk projelerine destek vererek kültür ve sanat alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

16 − 9 =