Turkland Bank A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Bank of Bahrain and Kuwait’in İstanbul Şubesi olarak 1985 yılında kurulan banka, 1991 yılında Bahreyn ve Kuveyt Bankası A.Ş. adıyla bağımsız olarak faaliyetlerine başlamıştır. 2007 yılına kadar farklı bankaların himayesine giren Turkland Bank A.Ş. o tarihten sonra kendi faaliyetlerine başlamıştır. Kısaltılmış adıyla T-Bank 2014 yılında sermayesini 500 Milyon TL’den 650 Milyon TL’ye çıkarmıştır.

T-Bank’ın mevcut ortaklık yapısı şu şekilde olmuştur: BankMed %50, Arab Bank %33,3, Arab Bank İsviçre %16,7. Güçlü ve köklü sermaye yapısı, kısa zamanda çalışmalarının hızlanmasına ve finansal ortak olarak tercih edilmesini büyük ölçüde etkilemiştir. Kurumsal ve ticari bankacılık alanlarındaki hizmetlerine devam eden T-Bank, OBİ (Orta ve Büyükboy) bankacılığını da portföyüne ekleyerek sunduğu hizmet alanını genişletmiştir.

Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacak finansal hizmetlerde öncü banka olmayı kendisine ilke edinmiştir. Müşterilerine yüksek kalitede hızlı ve etkin çözümler sunan T-Bank, çalışanlarının yeteneklerini geliştirmek için onların kariyer gelişimlerine de destek vermektedir. Sosyal sorumluluk projelerine destek vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

seventeen − five =