Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

birevim faizsiz kredi

Bildiğiniz gibi herhangi bir bankadan kredi alabilmek için bir kişinin kredi notunun yüksek olması gereklidir. Aksi takdir banka tüketiciden almak istediği kredi miktarına karşı teminat ister. Yani kredi notu düşük olan bireylerin bankadan kredi çekebilmesi için arsa ya da konut gibi taşınmazı teminat olarak göstermesi gerekir. Genellikle bireyler kredi karşılığında dairelerini ipotek olarak gösterdikleri için Bankalardan Satılık Gayrimenkuller denildiğinde kredisini ödeyemediği için bankanın el koyduğu konutlar aklınıza gelebilir. Fakat konutun yanı sıra bankanın satışa çıkardığı arsa ve tarla gibi gayrimenkuller de vardır. Bu gayrimenkuller banka tarafından satışa çıkarıldığında piyasa değerinin biraz altında bir fiyatla kişilere sunulduğu için pek çok insan gayrimenkul satın alacağı zaman bankaların elinde olan seçenekleri değerlendirmektedir.

Bankalardan Satılık Gayrimenkul Nasıl Satın Alınır?

Her bankanın kendisine ait resmi internet sitesi vardır ve bu sitenin duyurular kısmında gayrimenkul satışları yer almaktadır. İsteyen kişi bankanın ilan sayfasına gidebilir ve bulunduğu şehirde veya gayrimenkul almak istediği şehirdeki satılık ilanlarına göz atabilir. Yani Bankalardan Satılık Gayrimenkul Nasıl Satın Alınır? Diye merak edenlere aslında herhangi bir emlak ofisinden satın aldığınız gayrimenkul süreciyle aynı şekilde işleyen bir süreç olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bankanın ilan sayfasında bir süre kalan daire açık artırmaya çıkarılır ve burada en yüksek rakamı veren şahıs dairenin sahibi olur. Fakat alınan gayrimenkul piyasada değerinin altına satıldığı gibi birde KDV ile emlakçı komisyon gibi avantajlar da içermektedir.

Bankadan Gayrimenkul Satın Almak Riskli mi?

Pek çok insan normal olarak satın alacağı gayrimenkulü en uygun rakama almak istediğinden her açıdan araştırma yapar ve en uygun yolu bulup karlı bir şekilde gayrimenkulünü satın alır. Bankalar icra yolu ile kişilerden aldığı gayrimenkulleri piyasa fiyatının altında kişilere sunduğu için bireylerin beklediği avantajı fazlasıyla sunar. Peki, Bankadan Gayrimenkul Satın Almak Riskli mi? Herhangi bir risk barındırmaz ama bankadan gayrimenkul satın alırken, gayrimenkul üzerinde itiraz olup olmadığı ve tapusu üzerinde aile konutu şerhi olup olmadığı da sonradan sıkıntı yaşamamak adına incelenmelidir.

birevim

Leave a Comment

18 + 16 =