Birevim’den Tasarruf Seferbirliği

birevim faizsiz kredi

Birevim, 2019 yılında, Tasarruf Finansmanı yöntemi ile her 3 ev ya da arabadan birinin satın alınmasına vesile oldu ve 2020 yılını da Tasarruf Seferliği Yılı ilan etti.

Birevim, ‘Sürdürülebilir Tasarruf Finansmanı’ modeli aracılığıyla sektöre yeni bir akım kazandırdı. 2019 yılı finansal sonuçlarını açıklayan kurum, bir önceki yıla göre tasarruf sahiplerinin sayısı 7 kat artış göstererek 70 binlere ulaştı. 2016 yılında sektöre giren kurum, şube sayısını 85’e, il sayısını 50’ye, çalışan sayısını ise 1500’lere, aylık ortalama teslimat adetlerini 2 binlere ulaştırdı.

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, yaptığı açıklamada ‘Henüz 3,5 yaşındayız ve sektörün kurumsallaşarak büyümesine ciddi katkılar sunuyoruz. Bu dinamik yapımıza rağmen her yıl daha iyisini başarmak adına kendimizi sorguluyor, ‘tasarruf finansmanını’ ana meselemiz olarak görüyor, daha çok tasarruf sahibine erişmek, ekonomiye daha büyük katkılar sunmak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Sektöre dahil olduğumuz tarihten itibaren sektörümüz için, ‘BİREVİM öncesi ve sonrası’ diye bir gerçek oluştu. Bu başarı, tasarruf finansmanı olgusunun, ‘birlikte’ ve ‘sürdürülebilirlik’ kavramlarıyla yeniden tanımlanmasının başarısıdır. Bir işletme için para kazanmak elbette önemlidir ancak bunu yaparken, kültüre, topluma, insanlara faydalar üreterek başarmanın peşinde olan bir kurumuz. Mevcut, süregelen varlıkların ve bu varlıklar üzerinden yapılan tasarrufların bir araya getirdikleri gücün, ‘insan merkezli finans’ anlayışı ile hızlı ve kolay yatırımlara dönüşebildiğini gösteriyoruz. 2019 yılsonunda 70 binleri aşan tasarruf sahibinin hayallerine vesile olarak bu başarıyı taçlandırdık.

Başka bir ifadeyle, 2019 yılında, sektörün toplam teslimatın üçte birini tek başımıza biz gerçekleştirdik. Bunu, tasarruf sahiplerinin tüm fonlarını, yine tasarruf sahiplerinin teslimatlarında kullanarak gerçekleştirdik. Sektöre girdiğimiz 2016 tarihinden bu yana, şubemizin bulunduğu il sayısınız 50’ye, şube sayımızı 85’e ve aylık ortalama teslimat adetlerimizi 2.000’lere taşıdık. Uzun yıllardır faaliyette olan firmaların yaptığı teslimat adetlerine bu kadar kısa sürede ulaşmak bizim gibi genç ve dinamik bir firma için büyük bir başarıdır.’ dedi.

2020-2023 Dönemi Tasarruf Finansmanı Seferberliği Dönemi

Murat Çiftçi, 5 yılda, 5 milyon ailenin ev ya da araba sahibi olmalarına vesile olmayı hedeflediklerini, her ay 100 bin aileyi de tasarruf finansmanı ile buluşturmak istediklerini belirtti. Çiftçi, ‘Sektörümüzün ayırıcı özelliği tasarruf odaklı finans işi ile uğraşmasıdır. Ve şu anda neredeyse tüm sektör, BİREVİM’in geliştirmiş olduğu, fikri ve eser hakları tamamen firmamıza ait olan finans modelini kullanıyor. İhtiyaçlar ve beklentilerinizi hızla değiştiği dünyada, 90’lı yıllarda oluşturulan ve buralara kadar uzanan modelin aynı yöntem ve uygulamalarla sürdürülebilir olma şansı yoktur. Bizim sektöre giriş nedenimiz de budur.

Düşük ve orta gelirli ailelerin konvansiyonel yöntemlerle ev sahibi olması imkansızlaşmış, tasarruf finansmanı yöntemiyle ev ya da araba sahibi olma koşulları ise her geçen gün farklılıklar göstermiştir. Bizim uyguladığımız modelin geçmişte kullanılan uygulamalarla hiçbir bağı yoktur. Sektörde halihazırda kullanılan modelin mimarı biziz. Bu sevindirici bir durum bizim için. Çünkü sektörün yaptığı her doğru uygulama, imzalanan her sözleşme bizi ancak ve ancak mutlu eder. Geliştirdiğimiz sürdürülebilir tasarruf finansmanı modeli ile Erken Teslimat ve ödemelerin daha erken bitirilebilmesi avantajlarını getirdik sektörümüze. Bu sene sonunda ise BİREVİM olarak, 2019 finansal sonuçlarının çok üzerinde bir performans ve sürdürülebilir büyüme oranı hedefliyoruz.’ şeklinde konuştu.

Stevie Awards’tan 15 Ödülümüz Var

BİREVİM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre müşteri bağlılık oranlarının yüzde 89 ve tavsiye eden müşteri oranını yüzde 90’ a çıktığını söyledi. ‘Ayrıca şikayetvar.com’daki memnuniyet oranının yüzde 100’e ulaştığını belirten Çiftçi, ‘2018’de ve geçen sene, özellikle tüketici- müşteri memnuniyetine odaklanan ve 9 tanesi dünyanın en prestijli iş ödüllerinden olan Stevie Awards’tan alınan toplam 15 ödülümüz söz konusu. Modelimizin, özellikle müşteri memnuniyeti konusundaki başarısını tescil eden bu uluslararası ödüller bizi gerçekten motive ediyor çünkü biliyoruz ki bu ödülleri özgün tasarruf finansmanı modelimizle alıyoruz. Asla unutmamak gerekiyor ki, ülkemizin ve insanımızın kalkınması; hem bireysel hem de ulusal tasarruf oranlarımızın arttırılmasından geçiyor.’ dedi.

birevim

Leave a Comment

20 + nine =