Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

birevim faizsiz kredi

Borçlarınız birkaç bankada ve artık çok sıkışık bir durumda kaldıysanız müjde kredi ve kredi kartı borcu kapatmanız için bankalar yeni kampanyalar ile büyük avantajlar sunuyor.  Bu kampanyalara dâhil olan banka listesini ve şartlarını aşağıda detayları ile paylaşacağız. Borç kapatma kredisini kimler kullanabilir?

Borç kapatma kredileri devlet bankaları tarafından ve uzun vadeler ile veriliyor. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası, Finansbank, Vakıfbank gibi bankalar var. 2020 yılında beklendiği yani umut edildiği gibi borçlulara borç kapatma kredisi verilmektedir.

Tüm dünya genelinde bir analiz yapılsa çok nadir kişilerin kredi kartı yâda kredi kullanmadığına tanık oluruz.  Ülkemizde asgari ücretin 2.324 türk lirası olduğunu düşünürsek ay sonunu getirmek her birimiz için gün geçtikçe zorlaşıyor.

Borç kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Taşıt ya da konut almak isteyenler yükselen fiyatlar ve pahalı hayat koşulları nedeni ile kredi almak zorunda kalabiliyor. Ve son dönemdeki pandemi sebebi ile birkaç yere borçlandıysanız borçları birleştirmek ve tek bir kredi ödemek için borç kapatma kredisi size yardımcı olacaktır.

Özellikle icraların arttığı günümüzde birçok kişi için kurtarıcı olacak borç kapatma kredisi aşağıdaki bankalar tarafından verilebilmektedir.

 • Akbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Burgan bank

Eğer kredi kartı borcunuzu yâda kredi borç sürenizi 90 gün geciktirirseniz bankalar sizi aramaya başlayacaktır. Ödenmeyen borçlar yüzünden müşterilere verilen ek süreler çoğunlukla çok işe yaramıyor.  Çünkü birikmiş borcu kapatmak için birikmiş bir gelir yâda tasarrufunuzun olması gerekiyor.  Burada devreye Borç Kapatma Kredisi giriyor.

Ödeme gecikmesi bir yana avukatlık olduğunuzda evinizdeki eşyaları kaybetmeye kadar giden bir süreç içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.  Bu azı ve zor durumlardan sizi kurtaran borç kapatma, borç transfer ya da borç yapılandırma kredileridir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Kredi yâda kredi kartı borçlarınızı ödeyemediğinizde devreye borç yapılandırma yâda borç kapatma kredileri girer. İkisi elbette birbirinden farklıdır.  Borç kapatma kredisini bir nevi ihtiyaç kredisi olarak düşünebilirsiniz.  İcraya düşen borçlular için kurtarıcıdır.  Ancak borç yapılandırma dendiğinde en uygun faiz ile bankaya transfer edilerek tekrar hesaplanması anlamına gelir.

Kredi Üstüne Kredi Çekilir mi?

Aylık gelir ve giderin dengeli olması durumunda kredi notunuz düzgün anlamına gelir ve elbette krediniz varsa bile üstüne kredi çekilebilir.

Aynı Anda Kaç Bankadan Kredi Alınır?

Bankalar kredi notuna bakar ve elbette gelir gider dengeniz yerinde ve ödemeleriniz düzenli ise farklı birkaç bankadan farklı birkaç kredi çekebilirsiniz.

Eşi İcralık Olan Biri Kredi Alabilir mi?

Eşinizin kredi notu kötü olsa dahi bu sizi etkilemez. Sizin üzerinizdeki taşınmazları etkilemiyorsa kredi puanlamasını da etkilemez

Kredi Çekerken Eş Onayı Gerekir mi?

Eğer kefil olarak gösterecekseniz veya evinizi ipotek ettirmeniz gerekiyorsa evet gerekir.

birevim

5 Comments

 • Borç kapatma kredisi veriyor diye gözüküyor bu bankalar ancak Vakıfbank, İş Bankası ve Akbank’tan borç kapatmak için kredi talebinde bulundum, hiç bir şekilde vermediler.

 • Borç kapatma kredisi bankaların işine geliyor çünkü sizi kendine bağlıyor bir anlamda 🙂

 • Geçen bu banka listesinden birine gittim borç kapatma kredisi istedim, kkb puanımda iyi olmasına rağmen hiç bir şekilde olumlu bakmadılar.

 • Borç kapatma kredisi çekmek bana mantıklı gelmiyor, tekrar tekrar borçlanmak pek iyi bir fikir değil bence

Leave a Comment

7 + 2 =