Burgan Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Burgan Bank ülkemizde finansman sağlayan kuruluşlardan birisidir. Bir eve ihtiyaç duyan ve bunun için birikmiş parasına ek olarak bankadan kredi çekmek isteyenlere kredi imkanı sunmaktadır. 3 ay ile 120 aya kadar uzanan vade seçeneklerinden birisini tercih ederek bu bankadan kredi almanız mümkündür.

Bankanın müşterilerine sağlamış olduğu kredi içerisinde ki faiz oranları, komisyon tutarları hesaplanarak finansman sağlanmaktadır. Finansman sağlanmadan önce müşterinin geçmişi incelenmekte ve bankaya karşı görevlerini yerine getirip getirmeyeceği araştırılmaktadır. Bu detaylı incelemenin ardından kredi sunulmaktadır.

Burgan Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Burgan Bank’tan kredi almak isteyenler öncelikle hesaplamasını yapmaları gerekmektedir. 200 bin TL kredi için sunulan seçenekleri aşağıda ki tabloda rahatlıkla incelemeniz mümkündür. Merkez bankası verilerine göre sunulan faiz oranlarının size uygun olmadığına göre krediye başvurunuzu gerçekleştirmeniz doğru bir adım olacaktır.

Maliyet hesabı yapılırken faizin yanı sıra binde 5 oranında tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti alınmaktadır. Bu maddelerde yaklaşık olarak 2 bin TL’nin üzerinde ekstra maliyeti kredinin üzerine bindirmektedir. Tüm vade seçenekleri için aynı faiz oranını sunan bankanın aylık maliyet oranı kısa vadede çok yüksekken, uzun vadeli çekimlerde düşmektedir. Ancak toplam kredi maliyeti uzun vadeli çekimlerde çok yüksek bir seviyeye çıkmaktadır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,41%33,69%8.372 TL302.618 TL
60 Ay2,41%33,49%6.339 TL381.529 TL
120 Ay2,41%33,36%5.114 TL614.833 TL

Burgan Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Burgan Bank konut kredisi faiz oranı %2,41 olarak sunulmaktadır. Bu oranı değiştirme hakkı bankanın inisiyatifinde bulunmaktadır. Ekonomik gelişime göre bu oranda yükselme ve alçalma olmaktadır. Diğer bankalar ile karşılaştırıldığında sunulan kredi faiz oranının yüksek olduğu kabul edilebilir.

Ek olarak kredinin üzerine binecek maliyetler ile birlikte bu faiz oranının da seviyesi daha da artacaktır. Herhangi bir şubeye giderek sunulan konut kredisi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca krediye karşılık olarak üzerine binecek olan ek maliyetlerin bedelini ekleyerek hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredide hayat sigortası bedelini ekletmeyi unutmamalısınız. Özellikle uzun süreli kredi taleplerinde bu detayı göz ardı etmeden hesaplanmasını istemelisiniz.

Burgan Bankası Konut Kredisi Başvurusu Şartları

Burgan Bank konut kredisi talep etmek isteyenler için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Her kredi için istenilen standart evrakların yanı sıra bu şartları yerine getirdiğinizden emin olarak başvurunuzu yapmaya dikkat etmelisiniz.

  • Gayrimenkul krediyi talep edenin üzerinde olmalıdır.
  • Tapunun üzerinde herhangi bir şerh bulunmamalıdır
  • Aile içerisinde tapu üzerinde satış yapılmamış olması gerekir
  • Ev kredisi için kat mülkiyeti ve kat irtifakı tapusu bulunmalıdır
  • Talep edilen miktarın evin acil satış bedelinin %50’sini karşılamalıdır.

Kredi almak için bu maddeler önemlidir. Konut kredisi veya diğer kredilerin kullanımı için kimlik belgeniz, kredi notunun değeri, tapu belgesi, gelir belgesi evrakları özellikle gerekmektedir.

birevim

Leave a Comment

13 − 12 =