Demirin Tonu Kaç Para – Güncel İnşaat Demir Fiyatları Kasım 2021

birevim faizsiz kredi

Demir gelişen sanayilerde çok önemli bir yere sahip olan materyallerden bir tanesidir. Bu sebeple fiyatları anlık olark takip edilmektedir. Ülkemizde ki birçok şeyde olduğu gibi bunun fiyatları da dolar endekslidir. Yani Dolar/TL kuru fiyatının belirlenmesi açısından kritik önem arz etmektedir.

Ülkemizde yaşanan dengesiz kur artışları sebebiyle demir fiyatlarında da ciddi oynamalar olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu konuda dikkatli olmanız ve yüksek miktarda kazanç sağlamanız doğru olacaktır.

1 Ton Demirin 2021 Fiyatı

Güncel olarak demir fiyatlarını takip etmek çok zor olabiliyor. Ancak demirin dolar üzerinden fiyatını bilenler takip etme konusunda daha rahat olacaktır. Bir ton inşaat demirinin fiyatı 760 Dolar + KDV olarak sunulmaktadır. 2021 yılında güncel fiyatı 11.520 TL’yi geçmiş durumda diyebiliriz. Geçmiş yıllara göre dolay fiyatlarına bakıldığında aslında demirin ne kadar yüksek olduğunu sizlerde rahatça göreceksiniz.

Demir dolar kuruyla tamamen bağlantılıdır. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın geri kalanında da durum aynıdır. Tüm ülkelerde demir dolar üzerinden işlem görmektedir. Dolar kuru ülkemizde çok hızlı bir şekilde yükseldiği için bu durum ciddi bir dengesizliğe sebep olmaktadır.

Yıllara Göre Demir Fiyatları

Demirin fiyatları her yıl biraz daha yükselmektedir. Bunun sebebi TL’nin dolar karşısında çok hızlı bir şekilde değer kaybetmesidir. Demir ile işiniz varsa aslında ne kadar bir fark olduğunu geçmiş yıllara göre dolar ve demir fiyatlarına bakarak öğrenmeniz söz konusu olacaktır. Bakıldığında sitenin çok verimli olduğunu ve doğru adımın buna göre atılması gerektiği doğru olacaktır.

  • 2014 Demir Fiyatı 1420 TL
  • 2016 Demir Fiyatı 1.819 TL
  • 2018 Demir Fiyatı 2.886 TL
  • 2020 Demir Fiyatı 5.739 TL
  • 2021 Demir Fiyatı 11.520 TL

Dolar kuru bu şekilde yükselmeye devam ederse demir fiyatlarının da aynı şekilde yüksek bir seviyede olacağını söylemek doğru olacaktır. Basit bir şekilde ilerlemek ve doğru adımları atmak size büyük bir kazanç sağlayacaktır.

Demirin Kilosu Ne Kadar?

Demir kilosunu hesaplamak basittir. Ton fiyatını 1000’e bölerek demir fiyatını belirlemeniz kolay olacaktır. Günümüzde demirin kilogram fiyatı 11,52 TL olarak sunuluyor. Tabi bu Kasım 2021 için geçerli bir fiyattır.

İnşaat Demiri Fiyatları 2021

İnşaat için kullanılan demirin Kasım 2021 itibariyle ton fiyatı 11.520 TL’dir. Ancak kasım ayında ki dengesizleşmenin ardından fiyatların çok yukarı çıkacağını söylemek doğru olacaktır. Şimdilik bu şekilde olan fiyatların ilerleyen süreçte daha yüksek olacağını söylemek doğru olacaktır.

2022 Demir Fiyatları Ne Olur?

Demir fiyatlarının geleceğini tahmin etmek zor değildir. Çünkü dolar kurunda ki dengesizlik fiyatları ciddi oranda etkilemektedir. Dolar kuru ne kadar yüksek olursa fiyatlarda o kadar yüksek olacaktır. Bakıldığında durum bu kadar basit ve kolay bir şekilde çözülecektir.

birevim

Leave a Comment

one × one =