Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Denizbank ev ihtiyaçlarını karşılamak isteyen veya yatırım amacıyla ev almak isteyenlere uzun vadeli konut kredisi hizmeti vermektedir. Mortgage adı verilen bu krediyi almak için evin değerinin %80’ini kredi olarak kullanması gerekmektedir. Ekspertiz yapıldıktan sonra evin bedeli belirlenecek ve ardından gerekli başvurular yapılır, kredi talebine olumlu cevap verilerek süreç tamamlanacaktır.

Özellikle çok uzun yıllara dayanan kredi başvuruları bankaya yapılabilmektedir. 25 yıla kadar uzanan vade seçenekleri bulunmaktadır. Ödeme gücünüze ve talep edeceğiniz miktara bakarak vade seçeneğinizi ona göre belirleyebilirsiniz. Uzun vadeli kredi taleplerinde aylık tutar seviyesi düşük olmakla birlikte toplam maliyet yükselmektedir.

Denizbank Konut Kredisi Hesaplama

Denizbank üzerinden 200 bin TL değerinde konut kredisi çekmek isteyenler aşağı da ki tablodan alacakları kısa vadeli ve uzun vadeli kredini aylık ödeme tutarları ile toplam maliyetlerini öğrenebilmektedir. 300 aya kadar uzanan vade seçeneklerinin yanında genellikle başvurular 120 ay olarak yapılmaktadır.

Tüm konut kredisi taleplerinde faiz oranının yanı sıra ekstra ücretler, kredi tahsis ücreti banka tarafından alınmaktadır. Bankadan alınacak olan konut kredisi için yaptırılacak olan Dask, Hayat Sigortası ve Konut Sigortası için faiz oranında %0.02 oranında indirim yapıldığı da belirtilmektedir. Küçük bir puan olarak görülse de bu düşüşün uzun vadeli kredilerde etkisi büyük olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,05%27,97%7.910 TL285.599 TL
60 Ay2,05%27,84%5.823 TL350.257 TL
120 Ay2,05%27,74%4.494 TL540.079 TL

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Denizbank konut kredisi faiz oranını %2.05 olarak müşterilerine sunmaktadır. Aylık faiz olarak sunulan kredi oranının sektörde yer alan bankaların bir seviye kadar üzerinde olduğu görülebilmektedir. Ancak uzun vadeli kredi hizmeti sunan bankanın bu durumu bir avantaja çevirdiği net bir şekilde görülebilmektedir.

Faiz seviyesini düşürmeye yardımcı olan bası hizmetler bulunmakla birlikte genel olarak incelendiğinde daha uygun konut kredisi sunmayı başaran bankalar da bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak bankanın herhangi bir şubesine giderek başvurunuzu hemen gerçekleştirmeniz mümkündür.

Denizbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Denizbank konut kredi ihtiyaçlarına cevap vermek için her duruma uygun kredi seçenekleri ve uzman kadrosu ile müşterilerine yardım etmektedir. Bankaya bu kredi için başvuru yapmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar gerekli şekilde incelenmeden ve yerine getirilmeden hiçbir kredinin onaylanmayacağı bilgisi verilmektedir.

  • Gayrimenkul tapusu
  • Gelir belgesi
  • Meslek grupları için vergi levhası
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Banka gerekli görmesi halinde isteyeceği kefil
  • Peşinatın karşılanıp karşılanamayağı
  • Tapunun ipotek tahsisi yani üzerinde başka bir ipoteğin olmaması
  • Nüfuz Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi

Bu belgeler ve şartlar yerine getirilmeden konut kredisi başvurusu yapmanı bir anlam ifade etmemektedir. Bunları yerine getirenler banka üzerinden gerekli şekilde incelendikten sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılacaktır.

birevim

Leave a Comment

20 − one =