Denizbank Satılık Gayrimenkuller

birevim faizsiz kredi

Son yıllarda kişiler ev sahibi olabilmek adına kredi kullanımına fazlaca yüklendiğinden, kredi taksitlerini ödemeyince maalesef ki kredi kullandığı banka ipotek edilen konut, arsa veya tarlaya el koymakta ve bir süre sonra el koyulan gayrimenkul satışa çıkarılmaktadır. Bu durum her banka için geçerli olduğundan ötürü Denizbank Satılık Gayrimenkuller denildiğinde icra yolu ile el koyulan taşınmazlar aklınıza gelebilir. Banka ipotek altına aldığı gayrimenkulü bir süre itiraz durumuna karşın bekletir ve sonrasında açık artırmaya çıkartarak piyasa değerinin çok altında tüketiciye sunar. Dolayısıyla bankadan alınan gayrimenkullerin normale oranla çok daha uygun fiyata satın alındığını söylemek mümkündür.

Söz konusu Denizbank Satılık Gayrimenkul için Denizbank’ın resmi internet sayfasına giriş yapabilir ve gayrimenkul bölümünden ilanlarını inceleyebilirsiniz. Gayrimenkul satın almak istiyor ve sizler için il-ilçe önem teşkil etmiyorsa, yatırım amaçlı satın almayı düşündüğünüz gayrimenkul için bankanın tüm ilanlarını detaylı olarak inceleyebilir, dilerseniz iletişim bilgileri bölümünden yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.  Ayrıca gayrimenkul alımı için belli bir bölgeyi düşünüyorsanız, Denizbank sitesi üzerinden gayrimenkul kategorisine giriş yapabilir ve arama motoru üzerinden dilediğiniz bölgeyi seçip, bankanın elindeki gayrimenkulleri inceleyebilirsiniz. Bunun dışında bankalardan gayrimenkul nasıl alınır? Konusuna açıklık getirmek gerekirse; bankalar ihale sistemiyle gayrimenkul satışı yapmaktadır. Yani satışa çıkardığı konut, arsa ya da tarla açık artırmaya çıkarılır ve en yüksek rakam veren kişi gayrimenkulü sarın alamaya hak kazanır.

Bununla birlikte Denizbank Gayrimenkul Satışı ile ilgilenen kişiler, e-satış sayfasını takip etmelidirler. Çünkü e-satış sitesinde gayrimenkule verilen son teklifin günü, saati ve dakikası ile beraber kalan süre belirtilmektedir. Dolayısıyla Denizbank’ın gayrimenkul satış bültenini takip ettiğiniz sürece banka aracılığı ile avantajlı yatırımlar yapabilir, bu sayede ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bankadan gayrimenkul satın almanın riskli olduğunu düşünen bireylere, satışın resmi şartlar doğrultusunda yapıldığını hatırlatarak herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmek isteriz. Sadece gayrimenkulün satışını almadan evvel üzerinde aile konut şerhi ve herhangi bir itiraz olup olmadığı araştırılıp, gayrimenkulün tamamen sorunsuz olduğuna emin olunduktan sonra satış işlemi gerçekleştirilmelidir.

birevim

7 Comments

 • Bankaya teminat parası vermemiz gerekiyor mu satılık gayrimenkullerin ihalesine katılmak için?

  • Merhaba Muhammed Bey,
   İhale katılımında almak istediğiniz evin en az %20’lik tutarını yatırmanız gerekir.

 • E-satış sayfasından direk gayrimenkulu satın alabiliyor muyuz? Birde ihale sistemiyle mi çalışıyorlar?

  • Merhaba Kemal Bey,
   Bankanın satış bültenlerini takip ederek e-satıştan veyahut banka ihalelerinden uygun fiyatlı ev sahibi olabilirsiniz.

  • Merhaba Gül Hanım;
   Denizbank’ta hesabınız olmasına gerek yoktur. Ancak başvuru yaptıktan sonra ödeme yapabilmeniz adına hesap açıyorlar 🙂

 • Satılık gayrimenkulleri bankalardan almak daha cazip geliyor bana, fiyat avantajı ve bankadan almanın verdiği bir güven geliyor insana

Leave a Comment

five + 9 =