xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Konut Kredisi Haberleri / Diyarbakır’da Kiralara Fahiş Zam! 1.000 TL’lik Evin Kirası 4.500 TL’ye Fırladı!

Diyarbakır’da Kiralara Fahiş Zam! 1.000 TL’lik Evin Kirası 4.500 TL’ye Fırladı!

Diyarbakır yaşanan kira artışlarıyla gündem olmayı başardı. Kurban bayramı öncesinde 1500 TL olan kiralar 4500 TL’ye kadar çıktı. Şehre pandemi etkisiyle ayrılan öğrencilerin geri gelmesi ve yaşanan tayinlerin ardından gelen memur sayısıyla birlikte kiralık eve olan talep arttı.

birevim-tasarruf-reklam

Bu artışın farkında olan ev sahipleri kiralara ciddi oranda zam yapmasıyla dikkat çekiyor. Ağustos ayının ilk iki haftasında yaşanan talep artışı bir anda şehirde ev bulmanın zor olmasına neden oldu. Memurların şehre gelmesi ardından evlenenlerin kiralık ev aramaları ile öğrencilerin bir anda şehre dönecek olması bu artışı tetikleyen nedenler olarak görülüyor.

Diyarbakır’da Kiralık Ev Bulmak Zorlaştı

Diyarbakır’da 30 ile 45 gün önce bu hareketliliğin yaşanmaya başlandığı aktarıldı. 1000 TL ile 1500 TL arasında değişen ev kira bedellerinin yaşanan talep artışı ve şehirde kiralık ev sayısının yetersiz olması %50-60 oranında başlayan artışın bir anda %300 seviyesine çıkmasına neden olduğu aktarıldı.

İlk olarak artışın düşen konut kredisi faiz oranlarıyla birlikte inşaat sektöründe yaşandığı, devamında arsalarda artış yaşandığı ve son 15 günlük dönemde kira bedellerinin arttığı vurgulandı. Yaşanan bu ciddi kira artışlarıyla birlikte şehirde ev kiralamak isteyenlerin zorluklar yaşadığı ve fahiş fiyatların düşürülmesi gerektiğinin istedikleri aktarıldı.

4500 TL Kira İsteyen Ev Sahipleri Var

Konuyla ilgili olarak şehirde önemli görevlerde bulunan isimler açıklamalarda bulundu. Yaşanan bu kira artışlarını yakın tarihte makul bir seviyeye çekilmesinin mümkün olmadığı çünkü şehirde bu konuyu karşılayacak yeterli sayıda konutun olmadığı vurgulandı. Bu konuyla ilgili olarak şehirde yaşanan imar sıkıntısının giderilmesi ve Bağlar ilçesinde konut yapılmasına izin verilmesi gerektiği aktarıldı.

1000 TL’lik kiralık evlerin bir anda 4000 TL seviyesine çıktığı aktarıldı. Emlakçılık yapanların bu konunun yaşanması nedeniyle insanlara ev kiralamalarında zorluk yaşadıklarını aktarıyorlar. Memur olarak şehre gelenlerin maaşlarının büyük bir bölümünü kiraya vermek istemediklerini aktardı. Şehirde özellikle yeni yapılacak ve oturmaya açık olacak evlere 4500 TL’ye kadar kira isteyen ev sahiplerinin olduğu aktarıldı.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşen Faiz Oranları Kredili Konut Satış Rakamlarını Patlattı!

Korona Virüs salgını sonrasında 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecinin başlamasına karar verildi. Bu dönemde önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir