Dolar ve Euro durdurulamıyor

birevim faizsiz kredi

Geçtiğimiz haftadan bu yana yükselişe devam eden dolar ve euro tarihi seviyeleri gördü. Merkez Bankası’nın hamlesi de etkisiz kaldı. Dolar güne 3.84’ten başladı ancak 3.87’ye kadar yükseldi. Euro ise ilk kez 4 lirayı aşarak 4.07’yi gördü.

EURO İLK KEZ 4 LİRAYI AŞTI

Euro da rekor üstüne rekor kırdı. İlk kez 4 lirayı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Euro 4.07’den işlem görüyor. Merkez Bankası’nın faiz koridorunun üst bandını indirmesinden dolayı altın fiyatları ve döviz kurları hızlı bir düşüşe geçmişti. Piyasa beklentileri doğrultusunda faiz koridorunun bu kadar çok yükselmesiyle borsa ise yükselirken,döviz kuru ve altın fiyatları düşmüştü. Fakat bir süre sonra altın ve döviz fiyatları artmaya başladı.

ALTIN REKOR KIRIYOR

Haftaya yükselişle başlayan altın fiyatları rekor kırıyor. Bugün Kapalıçarşı’da gram 1.58% artışla 143,29 liradan işlem görürken, çeyrek altın 2,88% yükselişle 231,13 liraya ulaştı..

KAPALIÇARŞI ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, haftaya yükselişle başlayarak 139 liranın üzerine çıktı. Kapalıçarşı`da çeyrek altın 228, Cumhuriyet altını 932 liradan satılıyor.

birevim

Leave a Comment

five × 1 =