Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

birevim faizsiz kredi

Emekliler için düzenlenmiş olan bir çok kredi türü bulunmaktadır. Her banka ayrı ayrı kampanyalar düzenleyerek müşterilerini kendisine çekmeye çalışmaktadır. Emekliler almış oldukları maaşlara göre bankalardan kredi çekebilmektedir. Her bankanın da farklı farklı kampanya türü bulunur. Genellikle bu kampanyalar yılı sonunda yapılarak emeklilere sunulur. Bazı bankalar ise emekli parasını onlara taşıyarak farklı kredi seçenekleri sunarlar. Bankaların bu gibi hizmetlerinden yararlanarak emekliler çok daha düşük faizle veya faizsiz bir şekilde kredi çekebilmektedir.

Her banka tarafından belirlenen kredi kampanyaları ile müşterilere özel sıfır faiz üzerinden kredi verilmektedir. Bu bankalar genellikle devlet bankaları olsa da emeklilerin düzenli olarak yatan emekli maaşına bakarlar. Ancak bazı özel bankalarda zaman zaman bu gibi hizmetler sunabilmektedir.

Şartlar Neler?

Her banka emekliye kredi verirken belli şartlarda bulunur. Bu şartları aşmamanız durumunda kredi çekebilirler. Özellikle maaşınızın %70 oranının aylık taksitleri aşmaması önemlidir. Her banka maaş oranınıza bakarak sizlere kredi verir. Bu nedenle maaşınızın yüksek olması sizin için bir avantaj sayılır. Bankaların dikkat ettiği şartlardan bir tanesi de kredi sicil durumunuzdur.

Bankalardan geçmiş dönemde çekmiş olduğunuz krediler hayatımız boyunca sistemde görünür. Bu kredilerin ödemesinin düzgün bir şekilde yapılmaması durumunda ise diğer bankalardan kredi almanız da zorlaşacaktır. Geçmiş dönemde bankalardan alınan kredi ve kredi kartlarının mutlaka ödemelerini düzgün bir şekilde yapılmış olması gerekir. Olumsuz bir durumda banka size herhangi bir kredi veya kredi kartı vermez. Bu nedenle bankaların emeklilere sunmuş olduğu faizsiz kredilerden yararlanmak için mutlaka geçmiş dönemdeki kredi notunuzun yüksek olması gerekir.

Kredi notunu da yükseltmek için bankalarda bulunan kredi kartlarınızı zamanında ödemek gerekir. Herhangi bir bankada varsa eğer kredilerinizi de mutlaka günü gelmeden ödemek kredi sicilinizi yükseltecektir. Bu konuda her banka oldukça titiz bir şekilde çalıştığı için müşterilere para verirken bu gibi şartlara çok dikkat eder

Kredi Çekebilmek İçin

Bankalardan kredi çekebilmek son dönemlerde oldukça kolaylaşmıştır. Şubeye gitmeden sadece internet bankacılığı üzerinden kredi çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik için sunulan faizsiz kredi hakkında detaylı bilgileri aldıktan sonra sistem üzerinden başvuru da bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmayan müşteriler ise telefon üzerinden kredi çekme taleplerini yapabilirler. Bir çok müşteri genellikle internet bankacılığı kullanmaktadır. Ancak kullanmayan müşteriler için ise telefon bankacılığı veya şu bir üzerinden de işlemlerinizi kısa sürede halletmeniz mümkün olacaktır. Bazı bankalar ise internet üzerinden yapılan başvurular da çok fazla kampanya sunar. Ancak emekliler için sunulan sıfır faizsiz kredi için şubeye gitmekte fayda var. Çünkü bazı bankalar bu gibi durumlarda emeklilerden ekstra bir evrak talep edebiliyor. Bu gibi evrakları temin etmeniz durumunda kredi başvurunuz alınarak en geç birkaç gün içersinde sonuçlanmış olur.

birevim

Leave a Comment

3 × 4 =