Emekliye PTT Kredisi 2020 Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

2020 yılında PTT’de emekliye destek çıkarak faizsiz kredi desteği verme kararı aldı. Ancak PTT sadece emeklilere kredi vermiyor aynı zamanda anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile herkese finansman desteği sağlıyor. PTT Emekli Kredisi başvurusu ve PTT emekli kredisi hesaplama konusunda yazımız size yardımcı olacaktır.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Var mı?

Geçmiş yıllarda da emeklilere destek veren PTT 2020 yılında kampanyasını tekrarladı. PTT en az bankalar kadar büyük bir müşteri portföyüne sahiptir. PTT bankalar ile yaptığı özel anlaşmalar ile emeklilere büyük avantaj sağlıyor. Kredi talebinde bulunmak için yapmanız gereken prosedür bankalar ile aynıdır. Banka şubelerinin birinde hesabınız olması gerekir ve başvuru evraklarını tamamlamanız gerekir.  Ancak eğer PTT emekli kredi başvurusu yapacaksanız emekli maaş hesabınızın PTT şubelerinde olması gerekiyor.

PTT Emeklilere Faizsiz Kredi veren anlaşmalı banka listesi aşağıdadır;

  • Aktif bank
  • Denizbank
  • Fibabanka
  • Burgan Bank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Şekerbank

Aktif bank PTT Emekli Kredisi

Maaşını PTT’den alan emeklilere kredi almak çok kolay üstelik N KOLAY Kredisi var.

Aktif bank PTT kredisinin üst limiti 80 bin türk lirasıdır. Faiz oranı ise % 1,89 dir. Vadeler maksimum 60 ay ve 15.001 bin türk lirası ile 80.000 bin türk lirası tutar aralığında faiz oranı %1,59‘dur.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ile PTT anlaşması detaylarına göre başvurular PTT aracılığı ile yapılmalıdır. Formlara PTT şubelerinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca maaşlarını Vakıfbank’a taşıyan emeklilere çok daha düşük faiz oranları ile kredi imkânı sağlanıyor.

Denizbank PTT Düşük Faizli Emekli İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşması olan Denizbank avantajlı kampanyadan faydalanabilmek için; PTT’den maaşınızı almanız gereklidir. Kredi başvurusunda gerekli tek evrak kimliktir. 60 aya kadar vade süresi olan avantajlı krediler verebilmektedir.

Burgan Bank Kredisi PTT Anlaşması

PTT anlaşmalı bankalardan biride Burgan Bank’tır. Sadece emekliler için değil herkes için geçerlidir. Kredi vadesi 60 ay ve çekilecek en düşük/en yüksek kredi limiti 25 bin türk lirası ile45 bin türk lirası arasında değişebilmektedir. Faiz oranları çekilecek kredi oranına göre değişkenlik gösteriyor.

TEB PTT Jet Kredi PTT Anlaşması

TEB saydığımız diğer bankalar ile PTT ile anlaşmalı olan kurumlardan biridir. Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasına ihtiyaç bulunuyor.  Kredi alt limiti 25 bin türk lirası olup en yüksek limit ise 40 bin türk lirasıdır.

Faiz oranı % 0,89 faizli ve kredi vadeleri 3 ay ile 36 ay arasında olabilmektedir.

Sizde nakit’e sıkıştıysanız PTT emekli kredi avantajlarını değerlendirebilirsiniz.  Başvuru için yaş baremi 86’dır. 86 yaş üstü kredi başvurusunda bulunamamaktadır.  PTT anlaşmalı emekliler düşük faizli kredilerini PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aracılı ile alabilecekler.  Emeklilere özel kredi avantajını değerlendirmek için evraklarınız ile PTT yâda direk anlaşmalı bankalara ulaşabilirsiniz.

birevim

7 Comments

Leave a Comment

15 − seven =