En Yüksek Faiz Veren Banka: Mevduat Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Kamu bankaları üzerinden faiz oranları takip ederek yatırımlarınızı daha fazla değerlendirebilirsiniz. Dolar ve Euro faizleri, vadesiz hesap faizleri üzerinden en yüksek faiz veren banka araştırmalarını yapmanız, paranızın değerlenmesi için ilk adımlardan biri olacaktır. İnternet ve mobil alandan yatırımlarınızı kontrol ederek, paranızı katlayacak püf noktaları öğrenebilirsiniz.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankaları

Kaybettirmeyen yatırımlar arasında bulunan mevduat faiz oranları, günlük piyasa üzerinden faiz oranlarının belirlenmesini kapsamaktadır. Ekonomide günlük piyasa değeri küçük oynamalarla ilerler ve düzenli olarak kazanç elde edilmesi için daha karlı bir yatırım yöntemidir.

 • Bankalar genel olarak % 2 ve % 9 oranında faiz oranları vermektedir.
 • Hoşgeldin faizi üzerinden verilen mevduat günlük piyasa üzerine artış gösterir.
 • Türkiye’deki birçok kamu bankası mevduat hesabı üzerinden yılık vade hesabı vermektedir.
 • En yüksek faiz oranı % 11 ile % 12 arasında kamu bankaları tarafından belirlenmektedir.
 • Mevduat faizleri hesabın miktarına ve yıllık vadesine göre değişiklik gösterecektir.

Kamu Bankalarının Mevduat Faizi Ve Oranları Ne Kadardır?

Birçok kamu bankası hoşgeldin faizi üzerinden açılan hesaba göre ve vade gününe göre faiz oranlarını belirlemektedir. 365 gün ile 30 gün üzerinden kampanya ve yatırılan miktara göre hoşgeldin faiz oranları da değişiklik gösterecektir. en yüksek faizi olan banka, Burgan bank ve aynı zamanda Vakıfbank’tır.

Sırasıyla; İş bankası, yapı kredi, ING ve HSBC ile ziraat bankası 32 günlük veriler üzerinden en fazla mevduat faizine yer veren bankalar arasında yer almaktadır. E- vade üzerinden mevduat hesaplama işlemi yaparak günlük kazancınızın ve yıllık kazancınızın ne kadar olacağını kısa zamanda hesaplayabilirsiniz.

Mevduat Hesabı Çeşitleri Nelerdir/ Nasıl Açılır?

Paranızı değerlendirmek için özel seçenekler sunmakta olan vadeli faiz oranları, Türkiye’deki birçok kamu bankasında paranızı değerlendirmenizi sağlayacaktır. Paranın güvenli bir şekilde korunmasını da sağlayacak bir sistem olarak kısa zamanda kazanç elde etmek için ideal seçenekler sunmaktadır. E-vadeli hesap açma işlemi; hesabı açmak için kamu bankalarının dijital alandaki işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonraki aşamada paranızı yatırarak vadeli ya da vadesiz hesap açabilirsiniz.

Vadeli hesap nedir; vadesiz hesapla birlikte açılabilen ancak kazanç sağlama şekline göre para birimine ve altın birikimine göre farklılık göstermekte olan faiz oranları barındırmaktadır. Altın birikimleri ve para birimi farklıklarında bu hesaptan yararlanarak kar oranını üst sıralara taşıyabilirsiniz.

E-Vadeli Hesap Açma

Şube ve online alandan hesap açma işlemi yapılabilmektedir. Bunun için e-vadeli işlemini faiz oranlarına bakarak kamu bankası hesabı üzerinden evrak kullanmadan açılışını yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerini için internet üzerinden kısa zamanda başvuru yaparak, faiz tablosunu inceleyerek vadeli ya da vadesiz hesap açılımını yapabilirsiniz.

birevim

6 Comments

 • %10 üzerinde veren bankalarla çalışıyorum bende, genelde dediğiniz gibi devlet bankaları bu oranları veriyor.

 • Hala e vadeli hesap açışı devam ediyor mu? yoksa şubeye gitmemiz gerekiyor mu?

  • Merhaba Şevval Hanım,
   E-vadeli hesap açılabilmektedir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan.

 • Şubeye gitmeden açabilmek çok iyiymiş, mevduat faiz oranlarıda çok iyi

 • Mevduat faizleri şu an gerçekten iyi oranda, daha da yükselecek diye bekliyorum ben

Leave a Comment

one × one =