Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Robotu (TIKLA HESAPLA)

birevim faizsiz kredi

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama robotları büyük kolaylık! Tıkla Hesapla sistemi ile bir iki dakika içerisinde bilgilere ulaşılıyor. Ancak esnaf kefalet kredi kooperatifleri nedir? Kooperatifin kurulma amacı sanatkâr ve esnaflara faaliyetleri için gerekli krediyi sağlamaktır. Esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifleri merkez birliği içerisinde bir araya gelmektedir.

3 farklı tutarda kredi desteği sağlayan esnaf kefalet kredi kooperatifleri 2020 yılında yapılan güncellemeler sonucu Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama robotları aracılığı ile verilen tutar, faiz oranları,

Kesinti miktarı, Hesaplamalar gibi tüm detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz.  Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama robotları örnek ödeme tablosu ile sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Başvurular kooperatif tarafından alınarak Halk bank’a iletilir. Son işlemler ise bankanın istihbaratı sonucu belirlenir.  Bu durumda elbette sorgulama işlemlerini Halkbank aracılığı ile yapabilirsiniz.  İlk başvuru aşaması geçildikten sonra bankadan onay alırsanız kredi kullanıma hazır demektir.

Esnaf Kefalet Kredisi için kefil isteniyor ve kefilden istenen evrak detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

İstihbarat İçin Gerekli Kefil Bilgileri

Kooperatiften başvuru yaptığınızda size bir form verilir ve bu formda kefil hakkında da bazı sorular yer alır. Adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi, TC kimlik numarası, vergi dairesi ve vergi numarası, babasının ve annesinin ismi, iş adresi, ev adresi, ev, iş, cep telefon numaraları, anne kızlık soyadı gibi…

Formu doldurduktan sonra en aşağıda ipotek rehin bilgisi istenir.  İpotek için sunulan gayrimenkul ve taşınırlara ait bilgilere yer verilir.

Başka bir kooperatife başvuru yapılabilir mi?

Kendi il ve ilçenizdeki kooperatiften destek alabilirsiniz.

Talebi Reddedilen Yeniden Başvuru Yapabilir mi?

Ret sebebini sorabilirsiniz.  Bu sistemdeki bilgilerin yanlış işlenmesinden yâda eksik bilgiden de olabilir.  Yâda farklı bir sebepten sorabilir ve ret sebebi ile ilgili görüşebilirsiniz.

Esnaf Kefalet kredisi erken ödeme indirimi var mı?

Ödeme ile ilgili faiz oranı indirimi olabilir. Yani erken ödeme yaparsanız faiz oranları düşecektir. %0,37 olarak aylık ödediğiniz faiz oranı düştüğünde bu toplam geri ödenecek para miktarını değiştirecektir.

Faizsiz Kredi Veren Banka Kuruluş Var mı?

Genellikle devlet desteği yâda önerisi ile devlet bankaları sıfır faizli veya düşük faizli esnaf kredileri verebiliyor. Kampanya bazında olduğundan takip etmenizi öneririz.

Esnaf kefalet kredi faiz oranları 2020 yılında ne olacak?

Esnaf kefalet kredi faiz oranları 2020 yılı için; Yıllık %4,5 ve Aylık ise %0,375 olarak belirlendi.

Esnaf Kefaletten 25.000 TL Kredi Nasıl Alınır?

Daha önce kredi kullanmış olun yâda ilk kredi başvurunuz olsun fark etmez; 25.000 türk lirası oranında kredi çekebilirsiniz.

Esnaf kefalet kredisi kaç günde çıkar?

Öncelikle bir işletmeye ihtiyacınız var.  Çünkü başvuru sırasında sizden vergi levhası, sicil gazetesine isteniyor. Kooperatifte doldurduğunuz başvuru dilekçesi ve aidat parası ile başvurunuz 3 gün içinde çıkabilecektir. Oda kayıt belgesine de ihtiyacınız var.  Çünkü Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, KOSGEB, Halkbank bu başvuruyu isteyecektir.

birevim

8 Comments

  • Merhaba Özge Hanım,
   Esnaf Kefalet kredisi kullanabilmek için esnaflar odasına kayıtlı olmak gerekir.

 • Esnaflar odasına abimde başvuracak kredi için, geçen sene kayıt olmuştu hiç kredi kullanmadı bakalım uygun faiz verecekler mi?

  • Merhaba Pınar Hanım,
   Esnaf kefalet kredisi faiz oranları genel olarak piyasaya göre uygundur.

 • Esnaf kefalet kredileri gerçekten çok iyi oluyor, 0,50’nin altında faiz veriyorlar diye biliyorum

 • Esnaf kefalet kredileri esnaflar için iyi oluyor gerçekten, faiz oranları gerçekten düşük oluyor.

 • Esnaflar için tekrar bir kredi gelecekmiş haberler de gördüm, acaba biz vatandaşlar içinde tekrar pandemi destek kredisi çıkacak mı?

  • Merhaba Gaye Hanım,
   Bu durum pandeminin seyrine ve piyasa durumuna göre belli olacaktır.

Leave a Comment

16 − 2 =