Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2020 Maaş Bordrosuz)

birevim faizsiz kredi

Krediler hayatımızda önemli bir yere sahip bankacılık ürünleridir. Kredi kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Nakit ihtiyacımızı kısa sürede karşılamak ve tutarı geri öderken de belirli vadeler ile geri ödemek her zaman mantıklı gelmektedir. Bazen bir yakınımızdan borç istemektense bankadan kredi almayı daha mantıklı buluruz. Bankalar birçok müşterisine belirli dönemlerde belirli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Tabi ki kredi kullanımı için belirli kriterler bulunuyor.

Her bankanın kredi politikası farklı olsa da bankalar kredi başvurularında belirli kriterleri baz alırlar. Bu kriterler konusunda da kartı davranırlar. Bu kriterlerin en önemlisi de düzenli bir gelirdir. Yani banka kredinin düzenli bir şekilde geri ödenip ödenmeyeceğini en başından bilmek ister. Bunun için de başvurularda mutlaka düzenli bir gelir ve SGK döküm belgesi baz alınır. Birçok banka SGK dökümü olmadan asla kredi vermezken bazı bankalar bu konuda daha esnek davranabilmektedir. Bazı bankalar bir geliri olmayan kişilere örneğin ev hanımlarına da kredi verebilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları her ne kadar hane içerisinde bir gelir bulundursalar da kendi adlarına düzenli bir gelir olmadığı için birçok bankadan kredi başvurularında olumsuz yanıt almaktadır. Kredi başvuru kriterleri bazı bankalar için esnek olsa da bu bankalarda da olmazsa olmaz belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların ilki düzenli bir gelirdir. Diğeri de kredi notunun yüksek olması gerektiğidir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle özel bankalar olmaktadır. Çünkü özel bankalar kredi konusunda kamu bankalarına göre biraz daha esnektir.

Ev Hanımları Kredi Alabilir mi?

Ev hanımları düzenli bir gelir beyan etmeli halinde bankalardan kredi alabilirler. Tabi ki sadece düzenli bir gelir yeterli değil. Kredi notunun da yüksek olması önemli bir kriterdir. Hanede bir gelir olması başlı başına yeterli olmayıp, kredi başvurusu yapacak olan kişinin bizzat geliri önemlidir. Bunun haricinde üzerinize kayıtlı bir taşınmaz var ise yine bankada kredi alabilmeniz kolaylaşacaktır. Taşınmazı teminat olarak göstererek yine başvuruda bulunabilirsiniz.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle özel bankalar olmaktadır. Bunu yukarıda da belirmiştik. Qnb Finansbank, Garanti Bankası, Akbank gibi bankalar biraz daha esnek olabilmektedir. Bankaların esnek olması kolay kredi alacağınız anlamına gelmez. Her bankanın belirli başlı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmazlar. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bir de kefil yolu ile de kredi vermektedirler. Yani bir geliriniz var ise ve bunu belgelendiremiyorsanız sgirotalı bir tanıdığınız var ise bu kişiyi kefil göstererek kredi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Tabi ki başvurularda nihai karar bankaya aittir. Banka kredinin olumlu ya da olumsuz olacağı konusunda kendi kriterlerine göre karar vermektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Peki, hangi bankalar ev hanımlarına özel kredi imkânı sunuyor?

 • CepteTeb
 • N Kolay
 • com
 • Akbank
 • ING
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
birevim

9 Comments

 • Ev hanımlara kredi verirken gelir belgesi soruyorlar mı? Annem ev hanımı ve hiç çalışmadı, bu nedenle kkb puanı falanda yok, kredi verirler mi gene de?

  • Merhaba Gaye Hanım,
   Bu şekilde alınan krediler için gelir belgesi sorulmamaktadır.

 • Annem ev hanımı ve hiç bankayla önceden işi olmamış birisi, yine de kredi çekebilir mi?

 • Annem ev hanımı ve hiç çalışmamız hayatında, yine de kredi çekebilir mi?

 • Anneme kredi çekmeye çalışıyoruz ama bu süreçte kredi verirler mi? Annem ev hanımı ve geliri yok

 • Kredi günümüzde maalesef her evin ihtiyacı olan bir nokta olur hale geldi. Ev hanımlarımızın bu tarz fırsatlardan faydalanabilmesi çok güzel

Leave a Comment

5 × 4 =