Ev İçi Bakım Onarım Tadilatları için Bakanlık Yardımı! Onay Alanlara 20.000 TL Ödeme

birevim faizsiz kredi

Evini tadilat yaptırmak isteyen ancak maddi yetersizlik nedeniyle bunu yapamayan ailelere bakanlık tarafından 20 bin TL yardım desteği veriliyor. Aile Bakanlığı tarafından özel olarak hazırlanan yardım tek seferlik olarak sunuluyor. Yazılı olarak yapılan başvurunun ardından şartları sağlayan ailelere gerekli yardım yapılıyor.

Sadece ihtiyaç sahibi ailelere verileceği açıklanan yardım için özel olarak belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu hizmet için özel birim tarafından hazırlandığı biliniyor. Bu yardım için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla başvuran ailelere sunuluyor.

20 bin TL Ev içi Bakım Onarım Tadilat Yardımı

Bakanlık tarafından sunulan bu 20 bin TL’lik yardım için tadilat yardımı ödemeleri kapsamında gerekli yardımın sağlanacağı açıklandı. Özellikle gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere evlerinin içini yaptırmaları ve daha rahat bir şekilde yaşamalarını sağlamak için bu yardım sağlanıyor.

Bunun için başvuru yapacak olan ailelerin gelir testi yaptırması gerekiyor. Bunun için belirlenen aylık hane limitinin altında geliri olması gerekiyor. Bu seviye asgari ücret seviyesi ile aile içerisinde kaç kişinin yaşandığına göre belirlenmesine karar verildi. Bununla birlikte yardım yapılacak ailelerin evlerinin gerçekten oturulamaz derece olması gerekiyor. Bunun için başvuru yapılacak olan ailelerin evlerine gelerek özellikle bakılacağına da eklememiz gerekiyor.

Ev İçi Bakım Onarım Tadilat Yardımı Başvurusu

Ev içi bakım onarım tadilatı adı altında verilecek olan yardıma başvuru yapacakların kaymakamlıklara gitmesi gerekiyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yazılı olarak başvurusunu yapılması gerekiyor. Bu konuyla ilgili olarak başvuru yapmadan önce bu kurumdan daha detaylı bilgi alınarak ona göre hareket edilmesi gerektiği de vurgulanıyor.

Başvurusu onaylanan ailelere 20 bin TL’ye kadar yardım yapılacağı aktarılıyor. Evin içerisinde yapılacak olan iyileştirmeler belirlenecek ardından gerekli noktalar işaretlenerek işleme başlanacağı aktarılıyor. Barınma yardımı olarak verilecek olan bu destek sayesinde insanların işlemlerini daha rahat bir şekilde yapabilmesinin sağlanması amaçlanıyor. Bu yardımın süresinin ne kadar olacağı ve tam olarak neleri kapsadığı bilgisinin alınması gerekiyor.

birevim

16 Comments

 • Teşvik paketleri güzel devam ediyor ancak şu an çoğunun kampanyası bitmiş durumda, yeni teşvikler gelecek mi acaba?

  • Merhaba Salih Bey,
   Bu kampanyalar sonlandı. Yeni bir paket oluşturulursa sizlerle paylaşıyor olacağız.

    • Merhaba Hakan Bey,
     Şu sıralar faizler çok yüksek fakat çok cazip olmasa da kredi kampanyaları bulunmaktadır.

 • Güzel bir destek bu onayı almak için herhangi bir şey belgelememiz gerekiyor mu?

  • Merhaba Tuğba Hanım,
   Bu yardım için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla başvuran ailelere sunuluyor. Bu yardımın sadece ihtiyaç sahibi ailelere verileceği açıklanmıştır.

  • Merhaba Gökhan Bey,
   Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yazılı olarak başvurusunu yapılması gerekiyor.

  • Merhaba Hasan Bey,
   Ev içi bakım onarım tadilatı adı altında verilecek olan yardıma başvuru yapacakların kaymakamlıklara gitmesi gerekiyor.

 • Bu tarz yardımların yapılması gerçekten çok güzel, bu tarz fırsatlar her zaman gelmez faydalanmak lazım 🙂

Leave a Comment

four × two =