xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Ev almak; herkesin hayali olsa bile günümüz ekonomik şartlarında bu hayalin gerçeğe dönmesinin zor olduğunu dile getirmeliyiz. Bu bağlamda, ev almak isteyenlerin bankalardan kredi çekmesi; oldukça popüler bir eylemdir. Bankaların ihtiyaç ve konut kredilerinin geri ödemelerinin belirli bir faiz oranıyla yapıldığını ifade etmek gerekir. Birçok kişi, farklı sebeplerden dolayı, faizle sunulan kredileri almak istemez. Bu düşüncede olan kişilerin faizsiz ev alma yöntemleri sayesinde hayalleri gerçeğe dönmektedir.

birevim-tasarruf-reklam

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar

Faizsiz ev satışı yapan firmalar sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, ödemeler, vade farksız olarak yapılmaktadır. Ödeme planları; peşinat ve gelir durumuna göre özel olarak oluşturulmaktadır. Buna ek olarak, Türkiye’de birçok katılım bankası bulunmaktadır. Katılım bankalarının faizsiz olarak kredi verdiğini belirtmek gerekir.

Faizsiz ev satışı yapan firmalar arasında Birevim, Eminevim, Fuzulev gibi alternatifler bulunmaktadır. Bu tür firmaların çalışma şartlarının benzer olduğunu ifade etmek gerekir. İmece ve yardımlaşma yöntemlerini kullanarak tüketicilerin ev sahibi olmasını sağlarlar. Konut, arsa ve hatta araç sahibi olmayı mümkün kılan bir sistemleri bulunmaktadır. Kredisiz ev alma konusunda bankalarla farklı çalışma yöntemlerinin olduğunu ifade etmek gerekir. Bu tür firmaların müşterilerine herhangi bir yasal garanti sunmadıkları bilinmektedir. Ancak, bu tür firmalar sayesinde ev sahibi olan kişilerin varlığı hesaba katıldığında verdiklerin hizmetin değerlendirilmeye değer olduğu aşikardır.

Faizsiz Ev Alma Yönteminin Avantaj ve Dezavantajları

Faizsiz ev alma imkanı sunan firmaların evin değerine göre değişmekle beraber %7 ile %12 arasında değişen komisyon ücretlerine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu sistemin avantajları arasında sıfır peşinat veya düşük peşinatla giriş imkanları yer almaktadır. Ayrıca, krediye uygun olmayan gayrimenkullerin satın alınması mümkündür. Yasal takip yaşayan kişiler, bu sisteme dahil olabilirler. Hiçbir ek masraf yoktur.

Bu sistemin dezavantajları arasında komisyon ücretinin üyelikten vazgeçildiği hallerde geri ödenmesinin mümkün olmaması bulunmaktadır. Çekiliş sırasına bağlı olarak satın alınmak istenilen evin değerinin sürekli artması ile hem taksit hem de kira ödemelerinden dolayı bütçede zorlanmalar yaşanması; faizsiz ev alma yöntemi sunan firmaların olumsuz özellikleri arasındadır.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuveyt Türk Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk müşteri no nasıl öğrenilir; İnternet teknolojisinin yoğun olarak kullanıldığı günümüzde müşteri no öğrenmenin …

2 yorum

  1. Faizsiz ev alma seçenekleri son yıllarda çok arttı, bir çok firma türedi bu alanda. Hangisine tam güveneceğimizi bizde bilemiyoruz açıkçası

  2. Faizsiz ev alabilmek günümüzde çok güzel bir fırsat ancak yine de imkan meselesi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir