Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

birevim faizsiz kredi

Dünyaya gelen her insanın bir hedefi, bir hayali ve ulaşması gerektiği bir yol vardır. Kimi hedefler ise kişilere göre değişkenlik gösterebilir, ancak bazıları vardır ki hedef olarak gözükse de aslında ihtiyaçtır. Bunlardan biri olan da tabii ki “ev alma” dır. Ev alma yöntemleri zaman içerisinde farklılık göstermiştir. Neticesinde zamanla beraber ihtiyaçlar değişebilir, ancak ve ancak bizler çok farklı kararlar almazsak evlerde yaşama gereksimi duymayız ki bu da büyük şehirlerde yaşamak isteyen ve iş imkânı sabit olan kişiler için imkânsızdır hele ki bu modern dünyada insanlar yerleşik düzene geçmiştir. Geçmişimizde insanlar dolaştığında ve yeni şeyler keşfetmek istediğinde kendilerini barınaklar yapmışlardır, işte o günden ta ki bu güne bu ihtiyaç mecburi hale gelmiştir. Ev almak son dönemlerde bir hayli zorlaştı, insanların umudu kırıldı hatta ve hatta vazgeçenler bile oldu ancak siz sakın durmayın faizsiz ev alma yolları bulup faizsiz ev sahibi olun.

Ev Sahibi Olmak Neden Bu Kadar Zor Bir Hale Geldi?

Sizlere faizsiz peşinatsız ev alma fırsatı sunulmayan koşullarda ev alma şartları bir hayli zorlaştı, çünkü öncelikle dünyadan başlayacaksak nüfus git gide artıyor ve insanoğlu neredeyse bulunduğu bölgelere sığamaz oldu ve diğer ev sahibi olan insanlar da biliyor ki herkes ev sahibi olmak ister ona göre de fiyat biçiyorlar. E durum da böyle olunca dünyadaki arz-talep ilişkisine yönelik çok farklı tutumlar oluyor, bu tutumlar ise ekonomi ile beraber değişkenlik gösterip günden güne zor hale geliyor. Dünyayı çok acımasız şekilde etkisi altına alan korona-virüs pandemisi e bunun üstüne daha da zorluk getirdi, birçok devlet ekonomik kriz yaşamaktadır bu da tabii her bir noktanın dâhil fiyatında artışa neden olmaktadır. Türkiye’ye gelecek olursak gene kalabalıklaşan nüfus, dünya ortalamasında birçok ülkeye göre daha da hızlı artmakta, ancak bir ayrıntı daha var özellikle metropolit illere bir hayli nüfus geçişi vardır, bu da ekstra olarak fiyat arttırmaktadır. Nedeni ise tabii ki iş imkânı daha çok batıya doğru geliyor ve nüfus eğilimi ile birlikte birçok sıkıntı çıkmakta, ek olarak ta ekonomi durumu bir hayli sarsıcı oldu. İşte bu yüzden faizsiz ev alma şirketleri sizin için daha uygun olacaktır ve faizsiz ev almak isteyenlere büyük bir hediye gibi gelecektir.

Faizsiz Ev Alma Kolaylıkla Mümkün Oluyor mu?

Faizsiz ev alma sistemi ilk başta kulağa şaka gibi geliyor, ancak tabii ki şaka değil. Bizlere bir ezber bozduracak olan faizsiz evler kolaylık ile alınacak hale geldi. Size belki daha önce faizsiz ev al diyen olmadı ama bizler al diyoruz. Neticesinde bizler birikim yaparken çok daha zorlanıyoruz, hele ki son dönemlerde para biriktirme konusunda birçok sıkıntı yaşanıyor ve yukarıda yazdığımız problemler engel olmakta.

Ezber Bozan Sistem

Faizsiz ev alma sistemi olmadan önce, ya peşin para ile alabiliyorduk ve onun için de ciddi bir birikim gerekiyor. Ya kiradan çıkamıyorduk ki bu da kira öder gibi ev sahibi olmak ile aynı anlama geliyor ve hem zaman hem de para biriktirmiş oluyoruz. Aslında bizlerin ezberinde bu kira sisteminden kurtulmak için bankalara başvurmak var, ancak bankalar sizlerin alacağınız evin değerinin 500.000 Türk Lirası olduğunu bildiği an, ona göre yüksek bir faiz oranı çıkarıyor ve adeta faize de yüksek paralar ödemiş oluyorsunuz. Buna bir de peşinat parası vermek gerekiyor doğal olarak hesapta değişiyor. Resmen 500.000 Türk Lirası olan evi siz 1.000.000 Türk Lirası gibi bir paraya almış oluyorsunuz. Bu yüzden hadi acele edin ve kira ödemek yerine faizsiz ev alma sistemi ile harekete geçin.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar

Faizsiz ev satışı yapan firmalar sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, ödemeler, vade farksız olarak yapılmaktadır. Ödeme planları; peşinat ve gelir durumuna göre özel olarak oluşturulmaktadır. Buna ek olarak, Türkiye’de birçok katılım bankası bulunmaktadır. Katılım bankalarının faizsiz olarak kredi verdiğini belirtmek gerekir.

Faizsiz ev satışı yapan firmalar arasında Birevim, Eminevim, Fuzulev gibi alternatifler bulunmaktadır. Bu tür firmaların çalışma şartlarının benzer olduğunu ifade etmek gerekir. İmece ve yardımlaşma yöntemlerini kullanarak tüketicilerin ev sahibi olmasını sağlarlar. Konut, arsa ve hatta araç sahibi olmayı mümkün kılan bir sistemleri bulunmaktadır. Kredisiz ev alma konusunda bankalarla farklı çalışma yöntemlerinin olduğunu ifade etmek gerekir. Bu tür firmaların müşterilerine herhangi bir yasal garanti sunmadıkları bilinmektedir. Ancak, bu tür firmalar sayesinde ev sahibi olan kişilerin varlığı hesaba katıldığında verdiklerin hizmetin değerlendirilmeye değer olduğu aşikardır.

Faizsiz Ev Alma Yönteminin Avantaj ve Dezavantajları

Faizsiz ev alma imkanı sunan firmaların evin değerine göre değişmekle beraber %7 ile %12 arasında değişen komisyon ücretlerine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu sistemin avantajları arasında sıfır peşinat veya düşük peşinatla giriş imkanları yer almaktadır. Ayrıca, krediye uygun olmayan gayrimenkullerin satın alınması mümkündür. Yasal takip yaşayan kişiler, bu sisteme dahil olabilirler. Hiçbir ek masraf yoktur.

Bu sistemin dezavantajları arasında komisyon ücretinin üyelikten vazgeçildiği hallerde geri ödenmesinin mümkün olmaması bulunmaktadır. Çekiliş sırasına bağlı olarak satın alınmak istenilen evin değerinin sürekli artması ile hem taksit hem de kira ödemelerinden dolayı bütçede zorlanmalar yaşanması; faizsiz ev alma yöntemi sunan firmaların olumsuz özellikleri arasındadır.

birevim

11 Comments

 • Faizsiz ev alma seçenekleri son yıllarda çok arttı, bir çok firma türedi bu alanda. Hangisine tam güveneceğimizi bizde bilemiyoruz açıkçası

 • Faizsiz ev alma konusunda çok fazla firma çıkmaya başladı önümüze, önerebileceğiniz bir firma var mı?

  • Merhaba Emre Bey,
   Sektörün öncülerinden olan Birevim sistemini inceleyerek tercih edebilrisniz.

 • Faizsiz ev alabilmek günümüzde çok güzel bir fırsat ancak yine de imkan meselesi 🙂

 • Faizsiz ev alabilmek günümüzde çok zor olan bir şey, bu tarz imkanları sağlamaları çok süper

 • Faizsiz ev alma seçenekleri gerçekten çok güzel, organizasyon veya katılım bedeli alıyorlar ama oda çok değil

 • Faizsiz ev sistemleri artık çok yaygınlaştı herkes ev sahibi olabiliyor bu çok iyi bir şey

Leave a Comment

three + 7 =