Faizsiz Finansman Birliği için İlk Adımlar Atılıyor

birevim faizsiz kredi

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörü, her geçen gün büyüyor. Özellikle orta ve dar gelirli vatandaşların, banka faizlerinin ağır yükünün altına girmeden, zorlanmadan ev sahibi olabilmelerinin yolunu açan sistem, ülkemizde, birçok kişiyi hayallerine kavuşturdu. Sektörde bulunan 20’ye yakın firma, Faizsiz Finansman Birliği ile belli standart ve denetimlere tabi tutularak, hem müşterilerin hem de vatandaşların korunması noktasında bir ihtiyaç haline geldi. Bu nedenle, Türkiye Faizsiz Finansman Birliği kurulması yönünde çalışmalara başlandı.

Faizsiz Finansman Birliği Kurucu Başkanı Şaban Oğuz, sektörün gelişmesi adına bu birliğe öncülük ettiklerini açıklarken, herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini söyledi. BDDK süreci karşısında bütün firmaların aynı masa etrafında oturarak bu sürecin doğru yönetilmesi ve yönlendirilmesi konusunda dayanışma içerisinde olunması gerektiğini vurguladı.

Oğuz, kişisel kırgınlıkların bir yana bırakılmasını ve tüm vatandaşlarımızın faizsiz, kredisiz ve peşinatsız ev ve araç sahibi olabilmeleri için aynı masa etrafında toplanmaları gerektiğini söyledi. Bankaların uyguladığı prosedürlerin olmadığı herkesin bu sistemle ev ve araç sahibi olabileceğini hatırlatan Şaban Oğuz, Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörü ile her ay binlerce kişinin sektördeki firmalar tarafından ev ya da araç sahibi olduklarını vurguladı.

Binlerce Kişiye İş İmkanı

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörünün binlerce kişiye iş kapısı olduğunu hatırlatan Oğuz, 60 ilin üzerinde sektör firmasının hizmet verdiğini, 2020 yılında ise firmaların şube sayılarını daha da arttıracaklarını söyledi. Böyle bir ortamda sektör dayanışmasının olması gerektiğini söyleyen Oğuz, denetim mekanizmalarının doğru çalışması gerektiğini ve firmaların risklerinin doğru analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Böylece vatandaşın yatırdığı paraların da güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

Birlik Başvuruları Başladı

İnternet sitesinin yapım aşamasında olduğunu da ekleyen Oğuz, Faizsiz Finansman Birliğinin başvurularının açıldığınız söyledi. Birliğin bütün paydaşların elbirliği ve dayanışma ile bu sektörü geliştirecek hamlelerde bulunması gerektiğini de ekleyen Oğuz, başvuru formu ile tüm sektörün başvuru yapabileceğini bildirdi.

birevim

Leave a Comment

1 × 3 =