Faizsiz Konut Kredisi Var Mı?

birevim faizsiz kredi

Faizsiz konut kredisi var, ancak öncelikle sizlere faizli konut kredisinden bahsedeceğiz. Bu şekilde avantajlarınızı net olarak analiz etme şansına sahip olacağınızı düşünüyoruz.

Sadece faizli ipotek, ipotek verenin (borçlu) belirli bir süre için yalnızca kredinin faizini ödemesinin gerekli olduğu bir ipotek türüdür. Anapara, belirli bir tarihte toplu olarak veya sonraki ödemelerde geri ödenir.

Sadece faizli ipotekler çeşitli şekillerde yapılandırılabilir. Yalnızca faiz ödemeleri belirli bir süre için yapılabilir, opsiyon olarak verilebilir veya kredi süresi boyunca devam edebilir. Bazı borç verenlerde, yalnızca faizin ödenmesi, yalnızca belirli borçlular için geçerli olan bir hüküm olabilir.
Borçlular, daha büyük aylık yükümlülüklerini karşılayabilmelerini sağlamak için gelecekteki beklenen nakit akışlarını dikkatli bir şekilde tahmin etmeli ve gerektiğinde krediyi ödemelidir. Sadece faizli ipotek kredileri çeşitli nedenlerle uygun olabilirken, temerrüt riskini de artırabilir.

Katılım Bankası Kredileri Faizsiz mi?

Faizsiz bankacılık sektörünün hem Türkiye’de hem de dünya çapında hızlı gelişimi sırasında bile, geçen yıl, Türk katılım bankalarının net karlarının bir önceki yıla göre %52,5 artışla 3,7 milyar TL’ye (504 milyon $) yükselmesiyle özellikle dikkat çekiciydi.

Türkiye’nin katılım bankacılığında büyümeye yönelik adımları meyve veriyor, sektörün payı sadece beş yıl önceki %5’ten az bir artışla geçen yıl %7,2’ye yükseldi.

Son yıllarda Türkiye’nin bankacılığa katılımı, ülkenin toplam bankacılık sektöründen daha hızlı büyümüştür. Türkiye’de faaliyet gösteren altı katılım bankasının (Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım) toplam varlıkları 2020’de bir önceki yıla göre 437 milyar TL’ye (59,3 milyar ABD Doları) yükseldi. %53,7. Bu rakam son beş yılda üç kattan fazla artarken, aynı dönemde Türk bankacılık sektörünün toplam aktifleri iki katına çıkarak 6,1 trilyon Türk lirasına (826,5 milyar $) ulaştı. Faizsiz katılım bankaları konut kredisi için başvuru yapabileceğiniz bankalara yukarıda yer verdik. 0 faizsiz tasarruf finansmanı ise farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Faizsiz Konut Tasarruf Finansmanı

Konut Tasarruf Finansmanı, konut satın almak için finansman desteğinden yararlanmak isteyen müşteriler için hazır. Konut Tasarruf Finansmanı modelinden yararlanan müşteriler, konutlarını faiz ödemeden, vade farkı ve peşinat ödemeden alıyorlar.  Faizsiz konut tasarrufu evinize sahip olmanın en kolay ve en avantajlı yolu ile size destek olur. Birikiminizi bütçenize göre seçeceğiniz evden toplam birikim tutarı ve aylık ödemelere kadar özgürce planlama imkanı sunar.

Sonuç Olarak

Faizsiz ve çeşitli avantajlarla tasarruf finansmanı ya da katılım bankası avantajlarını değerlendirebilirsiniz.  Özel bankaların faiz yükünden kurtulmak için en avantajlı sistemleri size sunduk. Faizsiz konut almak için gelir ve gider hesaplamalarınızı yaparak sonrasında almak istediğiniz evin tutarını belirleyin.  Kısa sürede evinizin sahibi olun.

birevim

Leave a Comment

13 + ten =