Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

birevim faizsiz kredi

Faizsiz kredi kartı; Türkiye’deki katılım bankaları tarafından verilmektedir. Bu kart sayesinde alışveriş yapmak ve nakit avans kullanmak mümkündür. Diğer bankalara ait kredi kartlarının sahip olduğu özellikler; faizsiz kredi kartında da bulunmaktadır. Faizsiz kredi kartı veren bankalardan bahsetmek gerekirse;

 1. Ziraat Katılım Bankası; Filika Kart adıyla sunmaktadır. Taksit ve puan birikimi gibi özellikler bulunmaktadır. Yıllık kart bedeli bulunmaz. Nakit avans ve internet alışverişi gibi seçenekler bulunmamaktadır.
 2. Vakıf Katılım Bankası; VKart banka kartına sahiptir. İnternet alışverişi imkanını müşterilerine sunmaktadır.
 3. Albaraka Türk Katılım Bankası ise World Kart sunmaktadır. Taksit, puan birikimi ve internet alışverişi gibi seçenekler sunmaktadır. Yıllık kart bedeli bulunmaz. Nakit avans seçeneği yoktur.
 4. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Sağlam Kart ve Altın Kart seçenekleri yer almaktadır. Taksit, puan birikimi, nakit avans seçenekleri yer almaktadır.
 5. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda ise Happy Kart seçeneği bulunmaktadır. Taksit, internet alışverişi, puan birikimi, nakit avans gibi seçenekler yer almaktadır. Ancak, bu kartın yıllık kart bedelinin bulunduğunu da ifade etmeliyiz.

Faizsiz Kredi Kartlarının Özellikleri

Faizsiz kredi kartlarında asgari ödeme tutarı yoktur. Aylık hesap özetinde bulunan borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Borcun ödenmediği zamanlarda gecikme cezası uygulamaya konmaktadır. Buna ek olarak, faizsiz kredi kartıyla yapılan harcamalar sayesinde puan kazanmanın mümkün olduğunu ifade etmeliyiz. Kazanılan puanlar ise alışverişlerde kullanılmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nın Filika Kart’ı dışında diğer tüm faizsiz kredi kartlarında taksit yapma imkanı bulunmaktadır. Harcamalarınızı tek çekim olarak gerçekleştirdikten sonra taksitlendirme isteğinde bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nda nakit avans seçeneği vardır. Tüketiciler, yapmış oldukları aylık harcamalar üzerinden belirli bir oranda nakit limit kullanım hakkına sahiptir. Ancak, nakit avans çekmek isteyenlerin ödenmemiş hesap özeti borcunun olmaması gerekmektedir. Söz konusu limit doğrultusunda nakit avans çekme hakkınız bulunmaktadır.

Faizsiz kredi kartlarının neredeyse tüm alanlarda kullanılması mümkündür. Alışveriş yapılabilecek her yerde kullanılması mümkünse de alkol satan yerler için bankaların kullanım kısıtlamasına başvurduğu bilinmektedir.

birevim

17 Comments

 • Faizsiz kredi kartlarındaki tek dezavantaj borcun tamamının ödenmesi, yoksa faiz olmaması çok güzel 🙂

  • Merhaba Seval Hanım,
   Tüm kredi kartlarında borç ödenmediği takdirde faiz uygulanmaktadır.

 • Vakıfkatılım bankasının kredi kartını kullanıyorum faiz yok gerçekten, bu seçeneklerden en iyisi vakıf katılımın kredi kartı

  • Merhaba Bayram Bey,
   Özellikle katılım bankaları faizsiz kredi kartı seçeneğini müşterilerine sunmaktadırlar.

 • Faizsiz kredi kartı veriyorlar ancak tüm kredi kartı borcunu ödüyorsunuz kesim döneminde

 • Faizsiz kredi kartlarında, ödeme döneminde tamamını ödeyemezsek ne oluyor faiz mi işliyor yoksa kart kapanıyor mu?

  • Merhaba Asya Hanım,
   Kredi kartınızın dönem borcunun tamamını kapatmadığınız takdirde faiz işlemeye devam eder.

 • Faizsizden kastı sadece harcadığınız kadarını ödedikçe faiz işlemiyor, aslında kredi kartına farklı bir bakış açısı katmış bankalar 🙂

 • Faizsiz kredi kartlarında yapılan ödemelerin tamamının ödenmesi gayet makul, ancak diyelim ki tamamı ödenmediği zaman ne oluyor kapanıyor mu acaba kart?

  • Çalıştığınız bankaya göre bu koşullar değişmektedir. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 • En sevdiğim şey faizsiz kredi kartı, harcadığını yatırıyorsun güzel bir alışkanlık edindiriyor

 • Faizsiz kredi kartı verilmesi gerçekten güzel yakında bankalardan daha fazla faizsiz ürünler göreceğiz bence 🙂

Leave a Comment

thirteen − eight =