Faizsiz Kredi Olur Mu?

birevim faizsiz kredi

Herkesin ev sahibi olmaya hakkı vardır. Ancak barınma dışında birçok hayati ihtiyacımız var. Yemek, fatura, eğitim, sağlık vb. Harcamalar bir evin tasarrufunu zorlaştırabilir. Bu yüzden ev almak isteyenler zorunlu olarak bankalara faizli kredi başvurusu yapıyor. Bu tür kredi başvuru ve onay süreci uzun ve yorucu bir süreç olabilir veya kredi başvurunuz reddedilebilir.

Faizsiz krediler tam olarak kulağa geldiği gibidir. Kredinin ücretsiz olduğu anlamına gelmediğini bilmek önemlidir. Küçükte olsa firmalardan çalışma payı alınabilmektedir.  Faizsiz bireysel kredi diye bir şey olmasa da herhangi bir faiz ödemeden borç almak mümkündür. İşte ödünç almanın iki faizsiz yolu.

Piyasada, ucuza borç almanıza veya mevcut borcu kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak bir dizi gerçekten faizsiz kredi bulunmaktadır. Faizsiz krediye erişmenin çeşitli yollarını vurgulayacağız.

Faizsiz Krediler Var mı?

Faizsiz krediler mevcuttur, ancak bunlar, aşağıdakiler dahil olmak üzere yüksek fiyatlı mal ve hizmetler için daha yaygın olma eğilimindedir: Pahalı tüketici ürünleri: Elektronik, mücevher veya mobilya gibi pahalı ürünler satan mağazalarda genellikle %0 faizli krediler veya kredi kartları ulaşabilirsiniz. Otomobil bayileri bazen yaz aylarında, gelen modeller için arsa üzerinde yer açmak veya daha ağır satan arabaları temizlemek için faizsiz krediler sunar.

Faizsiz Tasarruf Finansmanı Kredileri

Katılım bankaları, faizsiz kredi ayrıca mevduat kazancı üzerine kurulmuş bankacılık sistemleridir. Günümüzde faizsiz kredi ile ev ve araba sahibi olmak artık lüks değil. Kişisel bir araba, bir ev sahibi olmak artık gereklilik olarak kabul ediliyor. İşine veya okuluna arabayla gitmek herkesin hakkıdır. Faiz ödemeden ev veya araba satın almak ve gelecek için güzel anılar biriktirmek için faizsiz tasarruf finansmanını inceleyin.  Faizsiz ev ya da bir araca sahip olmak sandığınız kadar uzak değil. Tasarruf finansmanının sunduğu tasarruf modelleri ile dilediğiniz ev ya da araca sahip olabilirsiniz.

Ülkemizde en önemli tasarruf finansman şirketlerinden biri Birevim’i. Binlerce kişiyi peşinatsız, küçük taksitlerle ve faizsiz şekilde ev sahibi yapmıştır.

Katılım Bankaları Finansmanı

Özel bankalarda kredilerden alınan faiz oranı, size sunulan ödeme döneminin maliyetidir. Kredi geri ödeme süresi uzadıkça faiz oranı da değişir. Sonuç olarak, ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını ödeyerek saatlik ev sahibi olursunuz. Kredilerden alınan faiz oranı, size sunulan ödeme döneminin maliyetidir. Kredi geri ödeme süresi uzadıkça faiz oranı da değişir. Sonuç olarak, ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını ödeyerek ev sahibi olursunuz.

Katılım bankaları mantığında ise kazanç ve zarar mantığı üzerinden ilerlenir.  Yani faizsiz kredi avantajını değerlendirebilirsiniz.  Ülkemizdeki katılım bankaları aşağıdaki şekildedir.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans.
  • Vakıf Katılım.
  • Ziraat Katılım

 

birevim

Leave a Comment

8 − 3 =