Faizsiz Sistemle Paranız Cebinizde Kalsın

birevim faizsiz kredi

Gayrimenkul sektöründe en büyük sıkıntı yüksek faizler. Özellikle dar ve orta gelirli vatandaşlar için ev ya da araba sahibi olmak son derece zor. Bankalara uzun yıllar boyunca borçlu kalmak istemeyenler, ev ve araba hayallerini ertelemek zorunda kalıyorlar.

Bankalar faizlerini yüzde 1’in altına düşürdüklerini duyursa da, tüketici ev alabilmek için uzun vadeli geri ödemeleri göze almak durumunda kalıyor. Özellikle geri ödemesi bir ev parası kadar olan faizlerin üstesinden gelemeyenler, hayallerini ertelemek durumunda kalıyorlar.

Ancak son yıllarda ‘tasarruf’ veya ‘elbirliği’ adı verilen sistemler ihtiyaç sahiplerine çok büyük kolaylık sağlıyor. Faiz yükünü ortadan kaldıran firmalar, tasarrufa dayalı modelleri ile vatandaşa yardımcı oluyor. Rekabetin arttığı bu sektörlerde otomotiv ve sigorta alanlarında faaliyet gösteren Telli Grup, 2018 yılının Aralık ayında Birikimevim’le sektöre girdi. Telli Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Telli, tüketicinin konut sahibi olmasının önünde en büyük engelin faiz olduğunu belirtirken ‘Siz bir ev parası ödeyecekken iki ev, hatta faizlerin yüksek olduğu dönemlerde üç ev parası ödüyorsunuz.’ şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüme Yeni Formül

Osman Telli, 1976 yılında Van’da yaşanan depremde göçük altından çıkarıldığını belirterek, birçok insanın 150-200 bin TL birikmiş parası olmadığı için evini yenileyemediğini söyledi. Bu bağlamda açıklamalarına devam eden Telli, ‘Şöyle bir ürün çıkardık; Ayda 2-3-4 bin TL parayla vatandaş sisteme girsin, sonra o süreçte müteahhidini bulsun, üçlü bir sözleşme yapalım, evi yapılırken biz de yükleniciye hak ediş usulü ödemelerini yapalım. Böylelikle dar gelirli ve emekliye kentsel dönüşüm imkanı çıkar.’ şeklinde konuştu. Böylelikle, Fikirtepe’deki gibi yarım kalan kentsel dönüşüm projelerinin bu yolla tamamlanabileceğini ekledi.

1,1 Milyon Kişiye Faizsiz Çözüm

Yıl sonuna kadar Birevim’le 50 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Telli, 2021 yılının sonuna doğru 100 şubeye erişeceklerini açıkladı. Telli, 100 bin sosyal konut için başvuran 1,2 milyon kişinin 1,1 milyonun faizsiz sistemle rahatlıkla ev sahibi olabileceklerini belirtti.

birevim

Leave a Comment

two × 1 =