Fibabank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Fibabank’ın insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için onlara ev alma fırsatı sunuyor. Uzun süreli vade seçenekleri ile doğru bir yatırım yaparak uzun süredir ihtiyacınız olan evi alma şansını bu sayede olacaktır.

Tabi sektörde ki diğer bankalarda olduğu gibi bu bankada müşterilerine bu hizmeti sunmanın karşılığını beklemektedir. Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli detay başvurunun TL üzerinden yapılabileceğidir. Gerçek kişi olarak krediye başvurulması halinde KKDF ve BSMV masfrafı alınmamaktadır. Konut ipotekli olarak teslim edilir ve banka istemesi halinde bunun yanında kefilde talep edebilmektedir.

Fibabank Konut Kredisi Hesaplama

Fibabank’a başvurarak konut kredisi çekmek isteyenlerin ilk etapta bilmesi gereken çekecekleri 200 bin TL kredi için ne kadar ödeme yapacakları olmalıdır. Faiz oranlarına göre ve çekeceğiniz vade süresine göre aylık ödeme miktarınızı ve toplam ödeme miktarınızın ne kadar olacağını aşağı da ki tablodan incelemeniz mümkündür.

Ödeme gücünüz yüksekse kısa vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Çünkü kısa vadede taksit miktarı yüksek olacaktır. Ancak ödeme gücünüzün belirli bir limitin üzerinde olma şansı yoksa unutmamanız gereken uzun vadeli krediye yönelmek olacaktır. Uzun vadeli kredide toplam miktar yüksek olsa da aylık taksit miktarı yeterli seviyede olabilmektedir. Bu konuda gerekli bilgiye ulaşmadan hiçbir bankaya kredi başvurusu yapmamanız tavsiye edilmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,16%29,60%8.050 TL290.554 TL
60 Ay2,16%29,48%5.979 TL359.486 TL
120 Ay2,16%29,39%4.680 TL562.394 TL

Fibabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Fibabank’a başvuru yapacakların merak ettikleri ilk detaylardan birisi kredi faiz oranı olmaktadır. Fibabank müşterilerine aylık %2,16 üzerinden konut kredisi sağlamaktadır. 3 aylık kredi içinde 120 aylık kredi talebi içinde aynı oran geçerlidir. Ancak bu faiz hesabının dışında ekstra olarak da ücretler alınmaktadır.

Kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’i oranında, Sigorta pirim ücreti, ekspertiz raporu ücreti faiz oranının yükselmesine neden olacaktır. Ortalama bu masraflar toplamda 2 bin TL ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunlara ek olarak kredinize hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. 40 yaşından büyük olan kredici için sigorta ücreti alınmaktadır.

Fibabank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Fibabank’a başvuru yapacakların unutmaması gereken en önemli detay yerine getirmeleri gereken bazı şartların olduğudur. Bu şartların başında başvuru yapacak kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır. Yani o talepten önce kredi notunuzun gerekli seviyede olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunun yanında yapılması gereken işlemler için gerekli evraklar sağlanmalı ve şartlar yerine getirilmelidir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Tapunun fotokopisi
  • İstenirse kefil bulunmalıdır
  • Tapunun üzerinden şerh olmaması
  • Gelir belgesinin getirilmesi
  • İkametgah belgesi
  • Evin oturma izninin olması
  • Son iki aya ait bir fatura
birevim

Leave a Comment

twenty − 13 =