Finansbank, QNB Finansbank oldu

birevim faizsiz kredi

QNB Group’a satılan Finansbank’ın ismi QNB Finansbank olarak değişti. Banka, bundan sonraki faaliyetlerini QNB Finansbank olarak devam edecek. Ayrıca bankanın logo ve kurumsal kimliği de değişti.

Finansbank, Qatar National Bank (QNB) Group’a bu yılın haziran ayında satılmasından sonra kurumsal kimliğini yeniledi. Banka, 20 Ekim 2016 itibariyle QNB Finansbank adıyla işlem yapacak.

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, isim değişikliğinden sonra basın açıklaması yaptı.

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, QNB’ye satış sürecinin 15 Haziran’da tamamlandığını belireterek bankaları için yepyeni bir dönem başladığını söyledi.

3 kıtada 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren QNB’nin Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı bankalar arasında en yüksek kredi notuna sahip banka konumunda olduğunu kaydeden Aras, QNB’nin Dünyanın En Güvenli 50 Bankasından biri olduğunu söyledi.

Aras, Tükiye’nin sayılı bankalarından biri olan Finansbank’ın bundan sonra QNB Finansbank ismiyle işlem yapacağını ifade ederek şunları söyledi; “Artık QNB Finansbank olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. İsmimiz değişecek ancak müşterimize verdiğimiz hizmet kalitemiz daha da artacak. Başka bir ifadeyle QNB Finansbank olduk, gücümüze güç kattık.”

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu de satış süreciyle birlikte genel olarak stratejilerinde bir değişiklik olmadığını söyledi. Güzeloğlu “QNB grubunun bir parçası olmanın getireceği sinerji ile ürün ve hizmetlerimizi daha da geliştirip, genişleterek büyüme hızımızı artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Güzeloğlu, banka olarak sektörün üzerinde bir büyüme sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Dijital bankacılığın daha yaygın olduğu bu dönemde müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaya devam edeceklerini aktaran Güzeloğlu şunları söyledi: “Enpara.com’da yakaladığımız başarıyı örnek alarak verimliliği artıran iş modelleri benimseyip, her müşteri grubunun farklı ihtiyaçlarına cevap vermeye ve sektörde öncü olmaya devam edeceğiz. Ana sermayedarımıza, düzenleme ve denetleme kurumlarına, müşterilerimize ve hizmet verdiğimiz pazara karşı sorumluluğumuzun bilinciyle, Ortadoğu ve Afrika’nın lider bankası konumunda olan QNB’nin güçlü sermaye yapısı ve uluslararası deneyimlerinin de desteği ile karlı ve sürdürülebilir büyüme politikamızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

birevim

Leave a Comment

17 − 5 =