xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / Fırsatçılar Nedeniyle Diyarbakır’da Kiralar Yüzde 300’e Varan Oranlarda Arttı

Fırsatçılar Nedeniyle Diyarbakır’da Kiralar Yüzde 300’e Varan Oranlarda Arttı

Ülkemizin emlak sektöründe yaşanan gelişmeler her zaman dikkat çekiyor. Özellikle korona virüs döneminin ardından yaşanan süreçte düşürülen konut kredisi oranları ev fiyatlarının tüm ülkede %20-30 oranında artmasına neden olmuştu. Bununla birlikte kiralık evlerin fiyatlarına da ciddi oranda zam yapıldığı görülüyor.

birevim-tasarruf-reklam

Diyarbakır’da yaşanan kiralık evlerin fiyatlarında ki artış ise bu durumun ne kadar fahiş bir seviyeye geldiğini gözler önüne seriyor. İnsanların bu dönemde evlerin ne kadar önemli olduğunu fark etmesinin ardından daha rahat, geniş ve tek başına yaşayacak evlere yönelmesinin dikkat çektiği görülüyor.

Diyarbakır Ev Kiraları %300 Oranında Zam Yapıldı

Normalleşmeye başlayan hayatla birlikte okulların açılış zamanının da yaklaşmasının ardından evlere olan ilgi giderek artıyor. Şehre dönen öğrencilerin sayısının artması ve yurtlar yerine evlerin tercih edilmesi ev sahiplerinin kiraları arttırmasını da beraberinde getirdi.

Bu artış özellikle şehrin dikkat çeken noktaları olan Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde dikkat çekiyor. Pandemi dönemi öncesinde bu bölgelerde ki kiralar 1000 TL seviyesinde olurken. Bu dönemin ardından 4 bin TL seviyesine çıktığı görülüyor. 1000-1600 TL seviyesinde olan bu kiraların bir anda bu seviyelere çıkmasının ardından farklı nedenlerin yattığına vurgu yapılıyor. Son 1 ayda şehirde önce ev fiyatlarının, sonra arsa fiyatlarının son dönemde de kira fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığına vurgu yapılıyor.

Fırsatçılar Kiralara %300 Zam Yaptı

Sürekli olarak gelişime açık bir şehir olan Diyarbakır’da yaşanan bu artış sürecinin son 15 gün içerisinde yaşandığı vurgulanıyor. Diyarbakır Emlakçılar Derneği Başkan Yardımcısı konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Başkan yardımcısı 40 günlük süre içerisinde önde daire fiyatları, sonra arsa fiyatları son olarak da kira artışları yaşandı. %50-60 seviyesinde başlayan bu artışın şehrin tamamında yaşandığına vurgu yapılırken, bazı bölgelerde %300 seviyesine çıktığına vurgu yapılıyor.

Özellikle şehre dışarıdan gelen memur, öğrencilerin şehirde yaşanan kira artışları nedeniyle ev bulmakta zorluk yaşandığı vurgulandı. Şimdilik bu konuyla ilgili olarak yapılacak bir şey olmadığı ancak fahiş fiyatların uzun dönemde düşeceği düşünülüyor.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternetten İlan Edilen Sahte ve Yanıltıcı Ev İlanlarına Yaptırım Geliyor

Ülkemizde düzenleme yapılması gereken konuların başında emlak işleri ve ev alım satım işlemleri geliyordu. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir