Fuzulev BDDK’ya Bağlandı mı?

birevim faizsiz kredi

Tasarruf finansman şirketleri faizsiz kredi avantajları ile son zamanlarda oldukça rağbet görüyor. Tasarruf finansman şirket sayısı her geçen gün daha da artış gösteriyor. Devlet bu konuda gelen talepleri dikkate alarak yasalaşmaya gitti.  30 yılı aşkın süredir hizmet veren finansman şirketlerinden de görüş alarak hem vatandaşları hem de şirketleri güvence altına alan yasalaşmayı gerçekleştirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan ve kabul edilen yasa ile hangi şirketler güvence altına alındı.

  • Finansal Kiralama Şirketleri,
  • Faktöring Şirketleri,
  • Finansman Şirketleri güvence altına alındı.

Cumhurbaşkanımızın onayı ile yasalaşan faizsiz finansman şirketleri arasında Fuzulev ’de bulunuyor.  BDDK şartlarını yerine getiren firmalardan biri olarak finans tarihinde izler bırakmaya devam ediyor.  BDDK Fuzulev dahil birçok faizsiz finansman şirketinin yasal düzenleme altına alınmasını olanak sağlayarak sisteme yasal bir düzenleme getirdi.

Fuzulev BDDK kararlarını ve ek yaptırım taleplerini yerine getirdi. Fuzulev BDDK yasal güvence altına alındı.

Fuzulev BDDK ya bağlı mı, sorusunun yanıtını verdik. Daha fazla detay için okumaya devam edin.

Faizsiz Finansman Şirketleri Devlet Güvencesi Altına Girdi!  

Elbette birçok faizsiz finansman sistemi gibi Fuzulev devlet güvencesi altındadır.  Fuzulev yasal mı? Evet, Fuzulev yasal şekilde finans sektöründe büyümektedir. Elbette geleceğe güvenle yürümeye devam ediyor.

Fuzulev devlet güvencesi kanun nezdinde düzenlemelere uymaktadır ve devlet dilediği zaman denetleyebilmektedir.  Bu faizsiz finansman sistemini denetlenebilir bir hale getiren yasalaşmayı destekleyen şirketlerden biridir.

Olumlu bir kanun olan BDDK Fuzulev son yıllarda çoğalan faizsiz finansman şirketlerinin kuruluşlarına belli kriterler getirmiştir.  Bu kanun ile Fuzulev gibi tasarruf finansı faaliyetlerinde bulunan şirketlerde yasal bir zemin üzerinde ilerlemeye devam edeceklerdir.

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen yasa, bundan sonraki işlemlerde tasarruf sahiplerini olduğu kadar şirketleri de tasarruf finansmanı sözleşmesi ile güvence altına almaktadır. Devlet güvencesi sebebi ile tasarruf sahibi dilerse, yasal hakkına istinaden 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir.

Yasa ile şirketlerin havuzlarında yer alan fonlar ve tasarruflar şirkete haciz gelse de hacze uğramıyor. Resmî gazete aracılığı ile duyurulduğu şekilde yasa sayesinde tasarruf sahibinin yanısıra finansman şirketleri de koruma altına alınabilmektedir.

Finansman Şirketleri İzinlerini Kim Verecek?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu yasa ile Fuzulev gibi faizsiz finansman şirketlerini denetim altına aldı.

Faizsiz finansman şirketleri kuruluş yapmak için;

  • BDDK üyesi en az 5 kişinin aynı yönde oy kullanması ile açılabilecektir.
  • Ortak oy ile açılabilecek şirketlerin sektöre girerken özellikle ekonomik açıdan güçlü olması bekleniyor.

Tasarruf finansman şirketlerinin asgari sermaye tutarı ne kadar diye sorarsanız? Şu an yayınlanan kanuna göre 100 milyon Türk lirasıdır.

Yasaya göre artık konut ve araç ile ilgili finansal destek sağlanabiliyor. Fuzulev yeni yasa ile devlet güvencesi altında olan bir firmadır.  Başvuru için internet sitesinden irtibata geçebilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

eleven + 11 =