Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası taşıt kredisi sektörde ki en güçlü kredi imkanı sunan firmalardan birisidir. 0 kilometre araçlara sunan kredi imkanlarının yanında 8 yaşa kadar araçlar içinde kredi imkanı sunan bir firmadır. Bunun için banka tarafından belirli şartlar bulunmaktadır. Ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu markalar içinde özel kredi imkanı bulunmaktadır. Aynı zamanda motosiklet başvuruları içinde kredi imkanı banka tarafından sunulmaktadır.

birevim-tasarruf-reklam

Banka müşterilerinin 120 bin TL’ye kadarlık taşıt kredilerini 60 ay vadeli olarak sunarken, 120 bin TL’nin üzerinde ki başvurular 48 ay vade seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır. Başvuruları şube üzerinden veya internet üzerinden yapmak mümkündür.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Garanti Bankasına taşıt kredisi için başvuru yapmadan önce detaylı bir hesaplama yaptırmanız gerekiyor. Sadece güncel faiz oranı ile yapılan hesap alacağınız kredinin maliyetini yansıtmayacaktır. Ekstra olarak alınacak ücretler ve masrafları da hesabınıza dahil etmeniz gerekiyor.

100 bin TL kredi almak isteyenler aşağıda ki tabloyu inceleyerek kendi çekecekleri kredi miktarını karşılaştırma şanslarına sahipler. 2. El veya 0 km araçlar için  durum çok fazla değişmediğini de eklememiz gerekiyor. Kısa vadeli seçeneklerde toplam geri ödeme miktarı seviyesi düşük olurken 60 ay vadeli kredi çekmek isteyenlerin karşısında yüksek bir toplam geri ödeme sunulacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken aylık sabit gelirinizin ödeyeceğiniz taksit tutarının en az 2 katı olması olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,09%35,98%9.753 TL117.561 TL
24 Ay2,09%35,36%5.596 TL134.829 TL
36 Ay2,04%34,20%4.211 TL152.118 TL
48 Ay1,99%33,15%3.523 TL169.617 TL

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu taşıt kredisi finansmanı için farklı faiz oranları sunmaktadır. 0 kilometre araç için kredi çekmek isteyenlere farklı faiz oranları sunulacaktır. 3 ay ile 24 ay arasında vade seçeneği ile araç almak isteyenlere %2,09 üzerinden kredi veriyorlar. 25 ay ile 36 ay vadeler için %2,04 ve 37 ay ile 60 ay vadeler için %1,99 faiz oranı sunuyorlar.

İkinci el araçlar için aynı faiz oranları sunulurken, Hedef Filo kampanyasında faiz oranları %2,19 ile %2,09 arasında değişim göstermektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Araç kredisini Garanti Bankasından almak isteyenler bankanın sizden isteyeceği şartları yerine getirmelidir. Ardından banka tarafından istenilecek olan evrakları sağlayarak başvuru yapılabilir. Öncelikle kredi kullanacak yani araba sahibinin kredi notuna bakılacaktır. Ayrıca aracın rehine uygun olması da aranan şartlardan birisidir.

  • Nüfuz Cüzdanı
  • 0 kilometre araç için proforma faturası
  • İkinci el araçlar için ruhsat
  • Tüm başvuru sahiplerine göre gelir belgesi istenmektedir.

18 yaşını dolduran ve düzenli gelire sahip olduğunu ispat eden tüm bireyler bankanın taşıt kredisine başvuru yapabilme hakkına sahiptir. Ayrıca peşinat içinde belirli bir birikiminizin olması gerekmektedir.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halkbank 0.49 Faizli Taşıt Kredisi Kampanyası

Özellikle günümüzde küçük bir gereksinimimizi gerçekleştireceğimiz zaman ihtiyacını duyduğumuz araçlar çoğu aile için zorunlu ihtiyaçlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir