Halk Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Halk Bank taşıt kredisi ülkemizde hizmet veren kamu bankalarından birisidir. Sunmuş olduğu çok sayıda bankacılık hizmeti arasında taşıt kredisi de bulunmaktadır. Sabit kredilerin yanında özel kampanyalar ile müşterilerinin hayallerinde ki arabayı almaları için gerekli olan finansmanı sağlamaktadır.

Sunulan taşıt kredisinde uygun faiz oranlarının yanı sıra krediyi çeken müşterilerinin ilk 2 veya 3 taksitini erteleme şansıda sunuyorlar. Bu sayede kredi aldıktan sonra aracınıza binerken kendi ekonomik durumunuzu daha rahat bir şekilde toparlama şansı sizlere sunulmaktadır. En uygun faiz oranları ile yıllık maliyet oranı uygun bir şekilde kredi sunuluyor.

Halk Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

Halk Bankasına taşıt kredisi için başvuracaklara banka 60 aya kadar vade seçeneği ile farklı miktarlarda kredi imkanı sunuyor. Hem 0 kilometre hem de ikinci el araçlar için bu vade seçeneği geçerlidir. Ayrıca sunulan kredilerde aylık faiz oranlarında bir değişiklik olmamaktadır. Faiz oranının yanında kredi tahsis ücreti, BSMV ve diğer vergilerde hesaplamaya dahil edilmektedir.

100 bin TL değerinde taşıt kredisine başvuracaklar burada yer alan tablodan ödeyecekleri toplam tutarı ve aylık seçenekleri inceleme şansına sahiptir. Bu tabloya bakarak aylık toplam sabit gelir miktarınıza göre tercih yapabilirsiniz. Tercihinizi yaparken aylık gelirinizin %50’sini geçmeyecek taksit tutarına göre vade seçeneğini tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,79%30,35%9.542 TL115.025 TL
24 Ay1,79%29,76%5.376 TL129.548 TL
36 Ay1,79%29,55%4.017 TL145.137 TL
48 Ay1,79%29,45%3.359 TL161.759 TL

Halk Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Halk Bankası müşterilerinin 120 bin TL’ye kadar olan başvuruları için 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Bu miktarın üzerinde yer alan başvurular içinse 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Banka taşıt kredisi faiz oranlarını merkez bankası verilerine göre güncellemektedir. Bu oran ışığında 0 kilometre araçlar için %1,79 aylık faiz oranı sunulurken, ikinci el araçlar içinse %1,79 aylık faiz oranı sunuyorlar.

Bu oran diğer bankalar ile karşılaştırıldığında çok iyi bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu oranların yanında toplam yıllık maliyet oranını kontrol etmeyi unutmamanız gerekiyor. Bu sayede net bir şekilde karşılaştırma yapmak daha rahat olacaktır.

Halk Bank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Halk Bankası taşıt kredisi başvurusuna yapacakların belirli şartları sağlamalarını ve bazı belgeleri hazır halde getirmelerini talep etmektedir. Kredi notunuzun uygun olması ve aracın krediyi çekecek duruma uygun olması tavsiye edilmektedir. İstenilen belgeler şu şekilde olmaktadır.

  • Sıfır araçlar için proforma faturası
  • İkinci el araçlar için araç ruhsatı
  • Nüfuz Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • Çalışılan sektöre göre istenilecek gelir belgesi
  • Kira geliri olanlar kontrat veya tapu
  • Faiz geliri sahipleri için hesap cüzdanı talep edilmektedir.

Bu belgeleri hazırlayarak şubeye giderek veya bankaya ait web sitesi üzerinden taşıt kredisine başvuruşunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.

birevim

Leave a Comment

twenty − ten =