HalkBank Konut Kredisi Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Tüm insanların hep iyi bir hayali vardır, bu hayaller büyük oranla ihtiyaçtan kaynaklanır. Sonra hedef ve hayal arasındaki bağı oluştururlar. Tabii bambaşka olan ve değişen birçok hayal vardır, bunlardan birçoğu da zamanla beraber farklılık kazanmıştır, ancak belli başlı olan bir şey vardır ki, o da bir konut sahibi olabilme ihtiyacı. Bizler ilk çağlardan beri konut sahibi olmayı isteriz, bu istek de korunmamız ve neslimizi sürdürme içgüdüsünden gelmektedir. Konut sahibi olabilme, modern zamanlarda değişkenlik kazandı ve yatırım aracı olarak ta kullanılabiliyor e hayli durum böyle olunca da, konut çok değerli oluyor. Bunun içinse en uygun çözüm tabii ki HalkBank konut kredisi ile konut sahibi olmaktır.

Neden HalkBank Konut Kredisi?

Bilirsiniz ki para işleri tamamen güven işine bakar ve şeffaflık ister, hele bir de meblağ bir hayli fazla olunca bir sürü sıkıntı çıkabilir, ancak bu konuda çok güvenilir yerlere başvurmak gerekir ve bunların başında da kendini kanıtlamış olarak çalışma düzenine ve kalitesine devam eden HalkBank gelmektedir, bu yüzden rahatlık ile konut kredisi tercihi yapabilirsiniz. Neticesinde bu konuda en güvenilir hizmeti veren ve uzman kadrosuyla sizi asla kötü duruma düşürmeyecek olan HalkBank, konut kredisi için büyük avantajlarda sunmaktadır. E az buz değil 1933 yılında kurulmuş olan köklü bir hizmet bankası. Üstüne üstlük dünyanın en büyük 159. bankasıdır. İşte konu böyle olunca HalkBank konut kredisi çok cazip geliyor.

HalkBank Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı (eski olmayan);ikamet belgesi (yenilenmiş)
  • Gelir belgesi (rakam net olacak ve mecburi)
  • Maaş bordrosu (net rakam olmalı ve mecburi )
  • Emekliler içinse; emeklilik aylık dökümü (net rakam olmalı ve mecburi)
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar içinse; tapu belgesi (mecburi)
  • Şirket ortakları içinse; güncel vergi levhası (içindeki tüm bilgiler noktası noktasına eksiksiz şekilde) olmalıdır.

Konut Kredisini Neden Tercih Etmeliyim?

Yukarıda insanoğlunun neden konut sahibi olması gerektiğinden bahsettik, şimdiyse nasıl konut sahibi olabilecek ona bakalım. Öncelikle birçok büyüğümüzden duymuşuzdur belki, şöyle para verdim bunu böyle bir konut aldım, şöyle altın bozdum o zaman o konutu aldım. Ancak artık durum maalesef eskisi gibi değil. Hem konutlar çok değerlendi, hem de para biriktirmek bir hayli zorlaştı. Özellikle de arz-talep ve kalabalıklaşan şehir birçok konuda dezavantaj sağladı. Bunun içinse tabii ki toplu para biriktirmek imkânsız hale geliyor, tek çözüm ise HalkBank konut kredisi oluyor. Konut kredisinde bize sunulan parayı peşin olarak biriktirmeyi göze alırsak, sürekli olarak boş yere kirada kalmış olacağız ve paramız bizler bir şey sahibi olmadan ziyan olacak. Konut kredisi sağlam yatırımlardan biridir.

HalkBank Konut Kredisi Nasıl Hesaplanıyor?

Tabii en çok merak ettiğimiz soruya geldik; HalkBank konut kredisi nasıl hesaplanmakta?

Bu konuda net tablo çıkarmak için faiz oranını bilmek gerekir HalkBank konut kredisi faiz oranı vade değişmeksizin %1.38dir. Örneğin; 300.000 Türk Lirası konut kredisini 60 ay vadede ödemek istersek aylık ödememiz 7.384.98 Türk Lirası, toplam geri ödememiz ise 443.098.80 Türk Lirası olacaktır. Ancak 120 ayda öderken; aylık ödememiz 5.130.59 Türk Lirası toplam geri ödememiz ise 615.670.80 Türk Lirası olacaktır. Anlayacağınız HalkBank konut kredisi size avantaj kazandırır ve bizlerden bir tavsiye vade uzarsa ödemenizde artmaktadır.

birevim

Leave a Comment

one × 5 =