HSBC Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

HSBC bankası müşterilerine ev sahibi olabilmeleri için mortgage kredisi sağlamaktadır. Konut almak için başvuru yapacakların bu krediye dair bilmesi gereken özellikler bulunmaktadır.

Konut için yapılacak ekspertiz değerlendirmesinin %80’ine kredi çıkacaktır. 200 bin TL’lik konut değeri için 160 bin TL kredi çıkacak anlamına gelmektedir. Kredinin maksimum süresi 120 aya kadar uzanmaktadır. 10 yıllık kredi imkanı banka tarafından sunulmaktadır. Banka müşterilerine krediyi hızlı bir şekilde ödemelerine yardımcı olmak için erken ödeme ve ara ödeme fırsatı vermektedir.

Tüm kredilere hayat sigortası zorunlu olarak sunulmaktadır. Bu sayede kredi sahibinin kalıcı bir hasar alması ya da vefat etmesi durumunda ailesine yüklü bir borç kalmamasını sağlamaktadır.

HSBC Bankası Konut Kredisi Hesaplama

HSBC bankası konut kredisine başvurmadan önce talep edeceğiniz krediye göre hesaplama işlemini yaparak size sunulacak kredinin ödeme düzenini öğrenmeniz gerekiyor. 200 bin TL’lik konut kredisi için bankadan 120 aya kadar vadeli kredi çekmek isteyenler için nasıl bir ödeme olacağını aşağıda ki tabloyu inceleyerek öğrenmeniz mümkündür.

Uzun vadeli kredilerde toplam kredi ödeme miktarı üzerine eklenecek faiz miktarına ek olarak diğer masraflarla birlikte hesaplanmaktadır. Toplam geri ödeme yüksek olsa da aylık ödeme miktarı uygun bir şekilde sunulmaktadır. 60 aylık kredi talebinde bulunacaklar için toplam geri ödeme miktarı düşecektir. Ancak bu sefer aylık taksit miktarında ciddi bir artış yaşanacaktır. Bu ikisini tercih ederken ekonomik durumunuzu göz önüne almanız gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,11%28,94%7.986 TL288.467 TL
60 Ay2,08%28,33%5.866 TL352.911 TL
120 Ay2,06%27,92%4.510 TL542.229 TL

HSBC Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

HSBC bankasından konut kredisi alacaklar için aylık kredi faiz oranını %2,25 olarak sunmaktadır. Bu oran sektörde yer alan bazı bankaların çok üzerinde olduklarına işaret etmektedir. Özellikle kamu bankaları ile karşılaştırıldığında yüksek maliyetli kredi sundukları görülebilmektedir.

Ayrıca ipotek tesis ücreti, ekspertiz ücreti ve hayat sigortası ile birlikte masraflarda artış yaşanacaktır. Buda toplam maliyet oranının yüksek olması anlamına gelecektir. Aylık toplam maliyet oranı %3,28’e çıkmaktadır. Bu da kredinin çok yüksek krediyle olmasına neden olmaktadır.

HSBC Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

HSBC Bankası üzerinden konut kredisine başvurmadan önce bankanın müşterilerinden sağlamasını istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları ve bankanın istediği gerekli belgeleri sağlamadan önce başvuru yapmanız halinde büyük ihtimal ile talebinize olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır. Bu detayı göz önüne alarak başvuru yapmanız için maddeler halinde kısaca şartlar ve gerekli evraklar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

  • Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • Kimlik belgesi gereklidir
  • Gelir belgesi sağlanmalıdır. İş yeri sahipleri için vergi levhası gerekmektedir.
  • Konutun tapu belgesi ve fotokopisi
  • Son ayın SGK bildirgesi
  • Ev adresinizi gösterecek son iki aya ait bir fatura
  • Ayrıca banka tarafından istenecek ek belge ve teminatlar sağlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

fourteen − 2 =