HSBC, Çin’de kredi kartı dağıtacak

birevim faizsiz kredi

HSBC, Çin’de kredi kartı dağıtımına başlayacaklarını açıkladı. HSBC bu kararla tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

Çin’de banka ve mortgage faaliyetleri veren HSBC, şahsa özel kredi kartı hizmeti vermiyordu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, 2017’nin ilk yarısından itibaren deneme amacına uygun olarak kişisel krediler verilmeye başlanacak.

Şahıs kredi kart dağıtımıyla Çin’de önemli bir pazar payı elde edecek HSBC’nin Asya-Pasifik bölgesindeki yöneticisi Kevin Martin de konuya dair açıklama yaptı. ‘Kesinlikle Çin’de önemli bir oyuncu olma planımız var’ diyen Kevin Martin Çin’de kısa vadede üç milyon kadar kredi kartı dağıtmayı amaçlıyor.

HSBC yetkililerinden Albert Chan ise kredi kartı dağıtmayla ilgili ‘Genel anlamda Çin’de kredi kartlarına talep hâlâ büyüyor ve araştırmalarımıza göre ülkenin büyük bir kısmında kredi kartı bulunmuyor’ açıklamasında bulundu.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de, kredi kartı servisi sunan diğer yabancı bankalar Citi ve Bank of East Asia bulunuyordu.

birevim

Leave a Comment

7 + 2 =