Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları
HSBC Taşıt Kredisi

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC taşıt kredisi için başvuru yapanlara ikinci el veya 0 km olması fark etmeksizin istedikleri araç kredisini sadece aracın üzerine koyacağı rehin işlemi ile sunmaktadır. Diğer bankalarda olduğu gibi ekstra olarak kefil talep edilmemektedir.

Maksimum 48 ay vade ile sunulan taşıt kredisinde 100 bin TL’ye kadar olan kredi başvurularında %70 kredi sunulmaktadır. 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısmı içinse %50 kredi imkanı verilmektedir. Banka ayrıca istenmesi halinde otomatik ödeme talimatı vererek, ara ödeme veya erken ödeme fırsatlarını sunarak müşterilerini memnun etmeye çalışmaktadır.

HSBC Taşıt Kredisi Hesaplama

HSBC bankasından taşıt kredisine başvuru yapacakların ilk yapması gereken işlem hesaplarını yaparak alacakları kredinin geri ödemesi hakkında bilgi almak olacaktır. Bu sayede toplam maliyet oranını öğrenip, diğer bankaların sunmuş olduğu krediler ile karşılaştırma şansı bulunacaktır. Bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmak gerekmektedir. Faiz hesabı dışında ekstra olarak alınan ek masraflarda net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

100 bin TL taşıt kredisi için tabloyu inceleyebilirsiniz. Farklı vade seçenekleriyle çekmek istediğiniz kredinin toplam geri ödeme tutarını ve aylık ödenecek tutarı net bir şekilde görebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken aylık taksit tutarı olacaktır. Toplam aylık gelirinizin %50’sini geçmemesine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayarak hareket etmek gerekmektedir.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
12 Ay 2,40% 42,03% 9.974 TL 120.213 TL
24 Ay 2,40% 41,39% 5.829 TL 140.408 TL
36 Ay 2,40% 41,17% 4.499 TL 162.475 TL
48 Ay 2,40% 41,05% 3.871 TL 186.308 TL

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC taşıt kredisine başvuru yapmayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken bir başka detayda sunulan faiz oranları olacaktır. Bu oranları dikkatli incelemek ve diğer bankalar ile karşılaştırmak gerekmektedir. Bu anlamda en doğru adımı atacak olan kişi hesabına uygun bir taşıt kredisine sahip olabilir.

HSBC sunmuş olduğu taşıt kredini faiz oranını tüm seçenekler için %2,40 aylık faizden vermektedir. Tabi bu sizin ödeyeceğiniz geri ödemeyi net bir şekilde yansıtmayacaktır. Banka tarafından alınacak masraflar, vergiler ve kredi tahsis ücreti ile toplam maliyet oranı yüksek olacaktır. Bakılması gereken nokta faiz oranından daha çok maliyet oranı olmalıdır. Gerçek faiz ödemeniz bu sayede net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

HSBC Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

HSBC müşterilerinden taşıt kredisi başvuruları sırasında sağlaması gereken şartları ve belgeleri hazır hale getirmesini talep ediyor. Ortak olarak birçok banka aynı şartları müşterilerinden istiyor. Bu bankayı tercih edecekseniz yapmanız gereken ve sağlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bir şekilde sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

  • Taşıt kredisi başvuru formu doldurulacaktır
  • Kimlik belgesi
  • Çalıştığı sektöre göre değişen gelir belgesi
  • Serbest meslek sahipleri ticaret sicil gazetesi
  • Aracın ruhsat fotokopisi
  • Son aylara ait bir adet fatura
  • Son ay SGK bildirgesi
  • Ayrıca banka şubesi tarafından istenecek ekstra belgeler hazırlanarak işlem için başvurulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır Araba Kampanyaları Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Bildiğiniz gibi yıl içinde döviz kurlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç fiyatlarında da göz ardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir