İkinci El Konutlarda Faiz Fırsatı

birevim faizsiz kredi

Konut satışları 2019 yılının başından itibaren sürekli olarak artış trendinde ilerliyor. Korona virüs durumu yaşanana kadar büyük bir atılım içerisinde olan sektör beklenmedik bir şekilde ciddi bir düşüş yaşamak zorunda kaldı. Ancak normalleşme süreci adı verilen dönem için atılan adımlar sektörünün yılın ikinci yarısında ciddi anlamda düzeleceği sinyalleri taşıyor.

Özellikle kamu ve özel bankalar tarafından sıfır konutlar için sunulan faiz indirimleri ve ikinci el konut faiz indirimleri ile ev almak daha cazip bir hale geliyor. Son yapılan indirimlerle konut kredi faizleri %0,89 seviyesinin altını görmeyi başardı. Bu orandan 120 ay vade ile istenilen şehirde ev almak mümkün oluyor.

2020 Mayıs Ayında İndirim Yapıldı

Konut kredi faiz oranları uzun süredir indirime devam ediyor. Nisan ayında yaşanan indirimin ardından Mayıs ayında bir indirim haberi daha geldi. Bunda enflasyon oranlarının beklenen seviyenin altında seyretmesinin etkili olduğu biliniyor. Bu güncelleme ile birlikte birçok banka yüzde 1’in altında faizleri müşterilerine sunuyor.

Bankalar bu oranlarla kredi sunarken ayrıca düzenledikleri kampanyalar ile daha uygun şekillerde ödeme imkanı sağlıyorlar. Ödeme planı, farklı seçenekler ve uygun faiz oranları ile 2020 yılının ikinci yarısında ev satışlarında beklenen artışın yaşanacağı düşünüyor. Eğer sizde yakın zamanda ikinci el ya da sıfır konut almak istiyorsanız yapmanız gereken doğru bankayı seçerek başvuru yapmanız olacaktır.

2020 Güncel Banka Kredi Faiz Oranları

Yapılan konut kredisi faiz oranlarının indirimi ile birlikte bankaların kredi faiz oranları da değiştir. Başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalar müşterilerine daha uygun kredi imkanları sunmak için faizleri güncelledi.

  • Ziraat Bankası kredi faiz oranı: %0,94
  • Halkbank kredi faiz oranı : %0,94
  • Vakıfbank kredi faiz oranı : %0,94
  • Garanti BBVA kredi faiz oranı %1,09
  • ING Kredi faiz oranı: %0,99
  • TEB kredi faiz oranı %0,99
  • QNB Finansbank kredi faiz oranı %1,28
  • Akbank kredi faiz oranı %0,99

Tüm bu bankaların kredi faiz oranlarına bakarak karar vermek doğru olmayacaktır. Bununla birlikte başvuru sırasında yıllık maliyet oranına bakmak gerekiyor. Bu oran ile doğru tercihi yapmak daha kolay olacaktır.

birevim

Leave a Comment

nineteen − seven =