İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

İNG Bank konut almak isteyen müşterilerine onlara uygun şekilde kredi sağlamayı amaçlıyor Özel mortgage uzmanlarının vermiş olduğu destekle müşterilerinin ekonomik durumlarına göre kredi seçenekleri sunuyorlar. Piyasaya uygun faiz oranlarının yanında eşit taksit seçenekleri ile krediyi alarak ödeme şansını müşterilerine sunuyorlar.

Konut kredisi alanlar için kolay bir şekilde ödeme yapma imkanı sunuluyor. İsteyenler en yakın şubeye giderek başvurularını gerçekleştirme şansına sahiplerdir. Randevu formunu doldurarak size uygun mortgage uzmanınız ile görüşerek 120 aya kadar sunulan konut kredisi imkanları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İNG Bank Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisine başvuru yapmak isteyenler öncelikle alacakları krediyi nasıl ve ne kadar ödeyeceklerini merak etmektedir. Bunun için kredi hesaplama yapmadan başvurmak doğru bir yol olmamaktadır. İNG Bank’a konut kredisi için başvuracaklar için 200 bin TL’lik talep durumunda karşılaşacakları toplam ve aylık ödeme seçeneklerini aşağıda ki tabloda inceleme şansı bulunmaktadır.

12 ay ile 120 ay arasında değişen vade seçenekleri sunulmaktadır. Kredi talebinizi aylık ödeme miktarınıza göre yapmanız mümkündür. Uzun vadeli çekimlerde aylık ödeme tutarı uygun olurken, toplam geri ödenecek miktar yüksek olacağı unutulmamalıdır. Sabit gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde kredi talebinizde bulunmanız gerektiğini unutmamanız gerektiğini eklememiz gerekiyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,01%27,44%7.859 TL283.938 TL
60 Ay1,90%25,65%5.615 TL337.916 TL
120 Ay1,74%23,18%3.983 TL478.909 TL

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

İNG Bank müşterilerine sunmuş olduğu konut kredisi için piyasa ortalamalarına yakın faiz oranları ile hizmetlerini sunuyor. Aylık faiz oranı %1,99 oranı ile hizmet sunuyorlar. Tabi bu ortalama faiz oranıdır. 120 aylık taleplerde faiz oranı %1,74’e düşmektedir. 36 aylık kredi talebinde bulunacaklar %2,01 faiz oranı hesaplanacaktır.

Bu farklı seçenekler kredi talebinde bulunan müşterileri için alternatif seçenekler sunulacağı anlamına gelmektedir. Bu fırsatı kullanmak isteyenlerin yapması gereken ilk işlem bir uzman ile yüz yüze görüşmek olacaktır. Tercih edecekleri vade seçeneklerinin hangisinin onlara uygun olacağını bu şekilde öğrenmek mümkün olacaktır. Buda müşterinin doğru tercihi yaparak krediye başvurmalarına imkan tanıyacaktır.

Toplam maliyet oranında faiz oranına ek olarak kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, dask ve ekspertiz raporu da maliyet olarak eklenmektedir.

İNG Bank Konut Kredisi Başvuru Şartları

İNG Bank piyasada ki diğer bankalar da olduğu gibi müşterilerinden bazı başvuru şartlarını sağlamasını istiyor. Bu şartları yerine getirmeden başvuru yapmak talebinizin geri çevrilmesine neden olacaktır. Bu detayı göz ardı etmeden başvurunuzu yapmamanız gerekiyor.

  • Nüfuz cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Gayrimenkul tapusu
  • İkametgah belgesi
  • Son iki aya ait bir fatura
  • Banka tarafından istenirse kefil
  • Yüksek kredi konut istenenler arasında yer almaktadır.

Banka tarafından ayrıca özel olarak istenecek belgeler bulunmaktadır. Bunlar hakkında gerekli detaylı bilgiyi banka size iletecektir.

birevim

Leave a Comment

four × 3 =