ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

ING Bank taşıt kredisi almak isteyenlere 0 km ile 8 yaşa kadar kredi sunmaktadır. Bu kredi aralığı diğer bankalar ile karşılaştırıldığında gerçek anlamda çok iyi bir seviyedir. Banka sunduğu krediyi 3 ay ile 60 ay vadeli olarak sağlamaktadır. Ödeme gücünüzün durumuna göre bu vade seçeneklerinden herhangi bir tanesini tercih etme şansınız var.

Tüm krediler için hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası yaptırmak zorunludur. Banka satın alınacak olan aracın üzerine rehin koyarak kefilsiz bir şekilde kredi kullanma imkanı sunmaktadır. 120 bin TL’nin üzerinde ki kredi başvurularında vade sayısı maksimum 48 ay olarak sunulmaktadır.

ING Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

ING Bank taşıt kredisi hesaplaması yaparak toplam maliyet tablosunu görerek doğru tercihi yapabilirsiniz. Farklı vade seçenekleri sizin karşınıza sunulacak aylık taksit tutarlarını ve toplam geri ödeme tutarlarını karşılaştırma şansınız olacaktır. 50 bin TL kredi için yazımızın içinde ki tabloyu inceleme imkanını bulunuyor.

Bu tabloyu kontrol ederken unutmamanız gereken nokta aylık geliriniz ile aylık taksit tutarını karşılaştırmak olacaktır. Aylık 5000 TL kazanan birisiyseniz maksimum tutarın 2500 TL’yi geçmemesine dikkat etmelisiniz. Bu orana dikkat ederek çekeceğiniz kredide ki vade sayısını doğru bir şekilde hesaplama imkanınız bulunuyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,34%40,84%4.966 TL59.848 TL
24 Ay2,34%40,20%2.892 TL69.659 TL
36 Ay2,29%39,00%2.205 TL79.636 TL
48 Ay2,29%38,89%1.888 TL90.878 TL

ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

ING Bank sektörde ki diğer bankalar ile karşılaştırıldığında taşıt kredisi faiz oranı en uygun olan bankalardan bir tanesidir. Aylık faiz oranı %2,29 oranı üzerinden müşterilerine sunan bankayla iletişime geçerek bu oran üzerinden 120 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli, 120 bin TL’nin üzerinde ki taşıt kredileri için 48 ay vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Banka bu faiz oranını 8 yaşına kadar ikinci el araçlar ve 0 kilometre araçlar için sunmaktadır. Bazı bankaların yaptığı faiz değişikliği ING Bank tarafından yapılmamaktadır. Sabit faiz oranı üzerinden tüm krediler sunularak kullanılması sağlanmaktadır.

ING Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

ING Bank taşıt kredisine başvuracakların yerine getirmeleri gereken çok sayıda şart bulunmaktadır. Öncelikle kredi notunuzun yeterli bir seviyede olması gerekirken aynı zamanda aracın bedelinin krediyi sağlaması gerekiyor. Bu olmadığı taktirde banka müşterilerinden kefil istemektedir.

Bankaya kredi başvurusu yapacakların hazırlamaları gereken evraklar hakkında maddeler halinde kısaca bilgi vermeye çalışalım. Bu evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması gerektiğini de hatırlatalım.

  • Başvuru formu doldurulmalıdır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi hazırlanmalıdır
  • Gelir belgesi getirilmelidir
  • Son aylara ait bir adet fatura hazırlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

nine − 5 =