Konut Sigortasına Corona Virüs Desteği

birevim faizsiz kredi

Corona Virüs nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi konut sigortası sektöründe de birçok önlem alınıyor. Alınan bu önlemler ile insanların evlerini bu zor dönemde sigorta yaptırmalarına yardımcı olunuyor. Yapılan indirimler ile konut sigortalarında %25’e varan indirimleri kullanma imkanı sunuluyor. Yapılan indirimler sadece yardımcı olması için uygulanmıyor aynı zamanda uzatılan vade seçenekleri de bulunuyor.

Konut sigortasını bu dönemde yaptıranlar ödemelerini 12 aya yayarak rahatça ödeyebiliyor. Ayrıca bu dönemde konut sigorta poliçeleri biten müşterileri için sigorta şirketleri poliçeleri iptal etmeyeceğini duyurdu. Salgın nedeniyle farklı sigorta şirketleri yapılarını bozmadan müşterilerine yardımcı olmak için birçok önlemi sıra ile açıklamayı tercih ettiler.

Konut Sigorta Şirketleri Tarafından Yapılan Değişiklikler

Konut sigortası hizmeti veren sektörde çok sayıda şirket var. Her şirket yapısı gereğim müşterilerine bu konuda rahatlık sağlamak için farklı çözüm yolları geliştirdi. Eğer yakın zamanda konut için sigorta yaptıracaksınız aşağıda ki kampanyaları inceleyip öyle karar vermeniz gerekiyor.

Axa sigorta müşterilerine evde kal kampanyası olarak %10 indirim fırsatı sunuyor. Ayrıca ödemelerinizi 10 taksitle ödeme fırsatı sunuyor. Sağlık çalışanlarına ise indirim %15 olarak sunuluyor.

Allianz sigorta şirketi konut hasarları minimum ödemesini 5 bin TL seviyesine çekti. Anadolu sigorta bu dönemde hasar tespiti için görüntülü ekspertiz hizmeti vermeye başladı. Sağlık çalışanları için konut, sağlık ve kasko indirimleri sunuluyor. Güneş Sigorta şirketi konut poliçeleri için %15 indirim fırsatı sunuyor. Ayrıca tüm sigortalar için %5, sağlık çalışanlarına %15 indirim sunuluyor.

HDS sigorta konut sigortası yaptırmak isteyen 65 yaş üstü müşterilerine %7,5, sağlık çalışanlarına %15 indirim imkanı sunuluyor.

Sigorta şirketleri yaptıkları bu kampanyalar ile ev sigortası veya farklı bir işlem yaptırmak için çekinen müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. Bu sayede kullanılan indirimler ve uygun ödeme koşullarıyla evinizin sigortasını yaptırarak onu koruma altına alabiliyorsunuz. Bu süreç boyunca devam edecek kampanyalarda en çok dikkat edilen sağlık çalışanları için özel olarak indirim yapılabiliyor olmasıdır. Bu süreçte 65 yaş üstü ve sağlık çalışanlarına özel ilgi gösteriliyor.

birevim

Leave a Comment

4 + eight =